Beğen
Beğen Harika Heuheu WOW Olmamış Kızdım!
5

Bazen, işten veya okuldan çıktığımız uzun bir günün ardından eve geldiğimizde tek yapmak istediğimiz koltukta kıvrılmak ve ilginç bir şeyler izlemek olabiliyor. Ancak, hangi diziyi izleyeceğimizi seçmek, dizinin bir bölümünü izlemekten daha fazla zaman alıyor. Bu yüzden yatağa girme zamanımıza kadar farklı sitelerde dolanıyoruz. Size zamanınızdan tasarruf etmeniz için belki daha önce hiç görmediğiniz veya duymadığınız birkaç dikkat çekici diziyi listeliyoruz. İyi Seyirler!

1. Sorry for Your Loss (2018– )

Dizi, kocasının beklenmedik ölümünün ardından hayatını yoluna koymaya çalışan Leigh Shaw’ın hikayesini konu ediniyor. Shaw, kocasının ölümüyle baş etmeye çalışıyor. Kaybıyla yaşıyor, ailesiyle ve arkadaşlarıyla ilişkilerini eski haline getirmeyi umuyor. Leigh’in önünde birçok dramatik olay var ama gerçekten tüm zorluklarının üstesinden gelebileceğine inanıyor.

2. Picnic at Hanging Rock (2018)

Dizideki olaylar 20. yüzyılın başında gerçekleşiyor. Appleyard Koleji, öğrencileri için Sevgililer Günü’nde Hanging Rock adı verilen bölgeye bir gezi düzenler. Herkes güzel havanın tadını çıkarıp eğlenceli vakit geçirir. Fakat bir süre sonra üç kız öğrenci ve bir öğretmenin ortadan kaybolması herkesi tedirgin eder. Herkes onları bulmak için etrafı dolaşmaya başlar. Ama kimse onlara ulaşamaz. Söylentiye göre, burası bazı gizemli şeytani ruhları gizliyor. Acaba bu doğru olabilir mi?

3. Trust (2018– )

Dizi, Petrol zengini Getty ailesinin varisi olan III. John Paul Getty’nin kaçırılmasını işliyor. John Paul Getty’i kaçıran İtalyan mafyası, 17 milyon dolarlık fidye talep ediyorlar. Getty’nin hayatı, ailesinin ödeyeceği fidyeye bağlıdır ancak ortada ciddi sorunlar vardır. Fidyeciler Getty’nin babasına ulaşamazlar. Dünyanın en zengin insanlarından olan dedesi J. Paul Getty Sr. ise torununu pek de umursamış gibi görünmez. Geriye bir tek annesi kalır ancak onun da parası yoktur.

4. The Terror (2018– )

1845 yılında Sir John Franklin komutasında Arktik’i geçmeye çalışırken kaybolan kraliyet donanmasına ait HMS Erabus ve HMS Terror isimli iki araştırma gemisinin mürettebatının yaşam mücadelesi konu ediliyor. Kraliyet Donanması, Northwest Passage’ı bulmak için tehlikeli bir yolculuğa atılıyor. Sınırlı kaynaklarla zorlu koşullarda yaşamaya çalışan insanlar gittikçe umudunu yitirmekte günden güne paranoyaklaşıyor.

5. Yellowstone (2018– )

Yellowstone, dünyadaki ilk milli park ve ABD’deki en çok ziyaret edilen yerlerden biri. Ancak bu uygarlığın sınırında birçok şey meydana geliyor. Dizide, her kesimden çeşitli saldırılara maruz kalan Dutton çiftliği üzerinden dönemin Amerikası’nda yaşanan güç savaşları anlatılıyor.

6. Barry (2018– )

Ana karakter Barry, eski bir denizci ve berbat bir tetikçi. Yaşantısından memnun olmayan bu adam birini bulmak için Los Angeles’a seyahat eder. Ancak kazayla oyunculuk seçmelerine girer. Atmosferden ilham alan Barry, hayatını değiştirmeye ve gerçek bir aktör olmaya karar verir.

7. The First (2018– )

The First, Mars’a yapılan ilk insanlı yolculuğa hazırlanan Tom Hagerty adlı eski bir NASA astronotu hakkında bir hikaye anlatıyor. 2030’lu yıllarda geçen dizide Mars’ta bir koloni oluşturulmak isteniyor. Dizide yolcuların ve ailelerinin yaşadıklarına da yer veriliyor.

8. You (2018– )

Joe Goldberg New York’ta bir kitapçıda çalışan genç bir adamdır. Bir gün dükkana gelen çekici ve genç bir yazar olan Beck ile tanışır. Joe ilk görüşte Beck’e aşık olmuştur. Adını soyadını öğrendiği bu güzel kızı internette araştırır ve kızın sosyal medya hesaplarının da yardımıyla onu kolayca bulur. Çok geçmeden, bu engel gerçek bir insan olsa bile, Beck ile olan yolundaki tüm engelleri kaldırmaya hazır gerçek bir zorbaya dönüşür.

9. The Haunting of Hill House (2018– )

1992 yazında, Hugh ve Olivia Crain, beş çocuğuyla birlikte eski bir konak olan Hill House’a geçici olarak taşınırlar. Çocukları; Steven, Shirley, Theodora (Theo), Luke ve Eleanor (Nell) konağın içinde paranormal olaylar yaşarlar. Bir gün büyük bir olay sonucu Hugh çocuklarını alır ve evden ayrılır. Ekim 2018’de, 26 yıl sonra Crain kardeşler ve babaları, trajik bir kayıp sonucu yeniden bir araya gelirler ve Hill House adındaki bu yerle ve gölgelerinde yaşayan geçmişin hayaletleriyle yüzleşmek zorunda kalırlar.

10. Castle Rock (2018– )

Dizi, King’in eserlerinde karşılaştığımız Maine kasabasında geçiyor. Bir gün Shawshank Cezaevi’nin bodrumunda, bir kafesin içinde ürpertici bir adam (The Kid) bulunuyor ve çıkarıldıktan sonra hiç konuşmuyor. The Kid’in geçmişi araştırılıyor ama onun hakkında hapishanede hiçbir kayıt bulunamıyor. The Kid’in bir süre geçtikten sonra söylediği tek şey Henry Deaver oluyor. Henry Deaver (Andre Holland), kasabadaki evlat edinilmiş tek siyahi çocuktur. 1960’larda kaybolmuş ve garip koşullar altında yeniden ortaya çıkmıştır. Şimdi ise Teksas’ta ölüm cezasına çarptırılan mahkumları temsil eden bir avukattır. Henry, The Kid’i temsil etmek için eski kasabasına geri dönüyor ve sonrasında olaylar gelişiyor.

 

Kaynak: 1, 2

Beğen
Beğen Harika Heuheu WOW Olmamış Kızdım!
5

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here