Kült korku filmlerinden Candyman geri dönüyor. 1992 yılında izleyiciyle buluşup zaman içinde kült statüsüne ulaşmış Candyman filminin yeniden çevriminden ilk fragman paylaşıldı.

Senenin merakla beklenen filmlerinden olan Candyman, son dönemin gözde sinemacısı Jordan Peele ve Nia DaCosta işbirliğiyle perdeye taşınıyor. Yapım, kent efsanesini temel alan bir korku anlatısının ve adı beş kere söylendiği takdirde ortaya çıkan Candyman karakterinin etrafında şekilleniyor. Peele yapımcılığı ve senaristliği üstlenirken, DaCosta yönetmenlik koltuğunda oturuyor. Filmin oyuncu kadrosunda Yahya Abdul-Mateen II, Teyonah Parris, Nathan Stewart-Jarrett, Colman Domingo ve Kyle Kaminsky gibi isimler boy gösteriyor.

Candyman zamanında yaşanmış bir kent efsanesini araştıran genç bir adamın hikayesini konu ediyor. Rivayete göre Candyman, ayna karşısında adını beş kez söyleyen kişiye görünmektedir. Ancak onun ortaya çıkması, pek de iyi şeylere yol açmaz. Bir üniversitede yerel efsaneler üzerine tez çalışması yapan genç bir adam, eski bir batıl inanç haline gelen Candyman’i araştırmaya karar verir. Çevresindeki insanlar ona bu konuyu araştırmaması için uyarılarda bulunsa da, o söylenilenleri umursamayarak işe koyulur. Korkulacak bir şey olmadığını herkese kanıtlamak isteyen genç adam, ayna karşısına geçerek, yasaklı ismi beş kez telaffuz eder. Bu andan itibaren yaşananlar, hiç de genç adamın düşündüğü gibi olmaz. (Beyazperde)

Merakla beklenen korku filmi Candyman’in 12 Haziran 2020 tarihinde izleyiciyle buluşması bekleniyor.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here