Beğen
Beğen Harika Heuheu WOW Olmamış Kızdım!

“Iron Man” ve “The Jungle Book” filmlerinin yönetmeni, Disney’in yeni doğrudan tüketiciye platformu için hazırlanan Star Wars dizisinin dümeninde yer alacak.

Lucasfilm, yeni Star Wars dizisi için Emmy adaylı yapımcı ve aktör Jon Favreau ile anlaştıklarını duyurdu. Jon Favreau, dizinin senarist ve baş yapımcı görevlerini üstlenecek. Favreau, Star Wars evrenine yabancı değil. Daha önce Star Wars: The Clone Wars animasyon dizisi ve yakında vizyona girecek olan Solo: A Star Wars Story filminde rol aldı.

Lucasfilm başkanı Kathleen Kennedy, Favreau’nun ekibe katılması hakkında yaptığı açıklamada; “Daha heyecanlı olamazdım.” dedi.

“Jon, yapımcılığın ve senaristliğin muhteşem karışımını kıvraklıkla beraber Star Wars evrenine getiriyor. Bu dizi, Jon’un birçok yazar ve yönetmenden oluşan bir grupla çalışmasını olanak sağlarken Lucasfilm’e sağlam bir yetenek kaynağı kurma imkanı da sunacak. “

Favreua ise Star Wars evrenine döneceği için heyecanlı olduğunu dile getirdi:

Eğer 11 yaşındayken bana star wars evreninde hikayeler anlatacağımı söyleselerdi, buna hayatta inanmazdım. Bu heyecanlı yolculuğa çıkmak için sabırsızlanıyorum.

Disney – Favreau işbirliği yıllar öncesine dayanıyor. Iron Man ve Iron Man 2 filmlerinin yönetmenliğini ve Iron Man ve Avengers filmlerinin baş yapımcılığını üstlenen Favreau, Marvel Sinema Dünyası’nın piyasaya sürülmesine yardım etti. Disney için çığır açan görsel efektleri sayesinde Akademi Ödülü kazanan The Jungle Book filminin yönetmeni ve yapımcısı olarak görev aldı. Şu anda Disney’in 2019’da piyasaya sürülmesi beklenen The Lion King‘in yeniden tasarlanması üzerine çalışıyor.

İsimsiz canlı aksiyon dizisi olacak yeni Star Wars’un yayınlanma tarihi daha açıklanmadı.

Kaynak

Beğen
Beğen Harika Heuheu WOW Olmamış Kızdım!

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here