CD Projekt Red‘in merakla beklenen yeni oyunu Cyberpunk 2077‘de baş aktör olarak Keanu Reeves‘i seçmesi pek çok eleştirmen tarafından tam not almıştı. Anlaşılan o ki geliştirici firma da ünlü oyuncu ile çalışmaktan bir hayli memnun.

Xbox:The Official Magazine’de verdiği röportajda Johnny Silverhand rolü için aktör seçimi yaparken dikkat ettikleri şeyin en ünlü aktörle değil, rolü en çok benimseyecek aktörle anlaşmak olduğunu dile getiren Oyunun hikaye yönetmeni Marcin Blacha, yapmış oldukları seçimden çok memnun olduklarını ifade etti.

Keanu Reeves’in kronik üzgün insan profilinin, sevgilisinin trajik biçimde kaybolması ile askeriyedki görevinden firar eden Silverhand karakteri ile oldukça iyi uyum sağladığını düşünen Blacha, “İyi bir aktör, hele ki Reeves gibi harika bir aktör daima karakterlerine kendinden özel parçalar ekler.” diyor.

Blacha’ya göre Johnny Silverhand bir ikon ve çok güçlü bir karakter ancak kendi yolunda V de öyle. CD Projekt Red’in açıklamalarından bildiğimiz üzere Johnny Silverhand 2077 yılında V‘nin kafasında implant olarak yaşayan bir karakter. Bu durum oyunda sıkça karakter çatışmaları görebileceğimizin sinyallerini veriyor.

Öyle görünüyor ki Keanu Reeves‘in siber hayalet olarak göstermiş olduğu performansın tamamını görmek için 16 Nisan 2020’yi heyecanla bekleyeceğiz.

Kaynak

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here