Johnny Depp, Michael Jackson‘ın ünlü eldiveninin perspektifinden anlatılan bir Michael Jackson müzikali yapıyor. For the Love of Glove: An Unauthorised Musical Fable About the Life of Michael Jackson, as Told by His Glove (Eldiven Aşkına: Michael Jackson’ın Hayatı Üzerine Gayri Resmi Bir Müzikal Masal, Eldiveninin Anlattığı Kadarıyla) oyun yazarı Julien Nitzberg tarafından kaleme alındı ve ocakta Los Angeles’ta ilk kez sahnelenecek.

michael jackson glove ile ilgili görsel sonucu

Müzikal, “Jackson’ı şekillendiren garip kuvvetlere ve onu çileden çıkaran skandallara taze, revizyonist bir bakış” diye tanımlanıyor. Müzikalin kahramanı Jackson’ın eldiveni, kendisi aynı zamanda insanlığı ele geçirmeye istekli ve müzikallerden hoşlanan bir uzaylı.

Gerçek oyuncular, Corey Feldman ve Bubbles the Chimp gibi figürlerden ilham alan gerçek boyutlu kuklalarla birlikte rol alacak.

Depp ve Nitzberg yıllardır birlikte çalışıyor. Depp’in prodüksiyon şirketi Infinitum Nihil daha önce senaryosunu Nitzberg’in yazdığı, 60’ların tek şarkıyla ünlü olan şarkıcılarından Tiny Tim‘in biyografisini ele almıştı. Projede Büyük Lebowski‘de (The Big Lebowski) oynayan John Turturro rol alacaktı.

Page Six‘e konuşan Nitzberg, “(Proje) hiç başlamadan sona erdi ancak onlarla çok iyi bir ilişki kurdum” dedi.

Nitzberg, Jackson oyununa ilişkin şunları söyledi:

“Büyük bir televizyon kanalı benden (Michael Jackson’la ilgili) bir  film yazmamı istedi… Ama çocuk istismarı iddialarıyla nasıl başa çıkılacağı sorusu ortaya çıktı. (Peki) dedim, şöyle yapsak? MJ’nin suçlandığı her şey aslında dış uzaydan gelen ve bakir erkek çocukların kanıyla beslenen uzaylı eldiveninin kabahatiydi. Güldüler ve ‘normal bir versiyonunu yapabilir misin?’ dediler.”

Nitzberg, “Böyle bir şey yapmak bana ahlaki açıdan tiksindirici geliyordu. Gerçekten büyük bir çeki reddettim.” diye ekledi. Sonrasında aynı fikrin sahnede nasıl duracağını denemeye karar verdi.

For the Love of Glove, 25 Ocak 2020’de Los Angeles Carl Sagan-Ann Druyan Tiyatrosu’nda ilk kez sahnelenecek.

Kaynak

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here