Beğen
Beğen Harika Heuheu WOW Olmamış Kızdım!

Ünlü bir çiftin çocuğu olmanın birçok getirisi ve bir yandan da birçok zorluğu olsa gerek. Ancak o, bunun olabildiğince pozitif yanlarını alarak yetişmiş bir birey. Kimden mi bahsediyoruz? John Lennon ve Yoko Ono‘nun tek çocuğu, Elton John‘un vaftiz oğlu, Sean Taro Ono Lennon‘dan!

9 Ekim 1975 doğumlu Lennon, müzik dünyası ile henüz 5 yaşında iken tanıştı aslında. Annesi Ono‘nun 1981 yılında yayınlanan “Season of Glass” albümünde bir hikaye okudu ve yıllarca annesinin albümlerine farklı şekillerde katkıda bulunmaya devam etti. Ailesi tarafından “müzisyen ailenin müzisyen çocuğu” olması gibi bir baskı asla kurulmadı üzerinde, ancak müzik onun için de bir tutkuydu! Tıpkı abisi Julian Lennon gibi, o da müzikle dolu bir hayat seçti kendine ve “Beatles’vari” yumuşak bir doku ile bezediği şarkıları ile beğeni toplamayı başardı. 1991 yılında, henüz 15 yaşında iken, Lenny Kravitz‘in albümü için “All I Ever Wanted” isimli parçayı hem besteledi hem de şarkının sözlerini yazdı ve bu kariyerinin asıl başlangıcı oldu.

Ortak çalışmaların yanı sıra Lennon‘ın 3 solo albümü bulunuyor. Bunlar: Into The Sun (1998), Half Horse, Half Musician (1999) ve Friendly Fire (2006). İçlerinde en dikkat çeken ise, hiç şüphesiz, sizlere bahsedeceğimiz “Friendly Fire” albümü. Albümde John Lennon esintileri açıkça kendini gösteriyor.

Lafı daha fazla uzatmadan sizleri bu muhteşem albüm ile baş başa bırakıyoruz, keyifli dinlemeler!

 

  1.  Dead Meat
  2. Wait For Me
  3. Parachute
  4. Friendly Fire
  5. Spectacle
  6. Tomorrow
  7. On Again Off Again
  8. Headlights
  9. Would I Be The One
  10. Falling Out Of Love

 

Beğen
Beğen Harika Heuheu WOW Olmamış Kızdım!

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here