Her büyük komedyenin içinde karanlık bir taraf vardır. Bazen gülümseme ne kadar büyük olursa o karanlık da o kadar ağırdır. Jim Carrey, komedisi ve son derece gösterişli yüzü sayesinde hem stand-up hem de sinema sektöründe bir marka haline geldi. Ancak, son yıllarda Carrey’nin dışa dönük kişiliğinin arkasında saklanan karanlık ortaya çıkmaya başladı. Kişisel kayıplar yaşadı, sayısız kariyer felaketi atlattı ve kasıtlı olarak kamuoyundan uzak durdu.

Hepimizin yakından tanıdığı ünlü komedyen Jim Carrey, eski sevgilisi Cathriona White‘ın intiharından sonra beyaz perdeden uzaklaşmıştı. Bu süreçten sonra White’ın annesi Brigid Sweetman ve müstakbel eşi Mark Burton, ünlü komedyeni kızlarına uyuşturucu vermekle ve intihara teşvik etmekle suçladı. Carrey bu yıl içinde yayınlanan ”I Needed Color” adlı belgeselinde kendisi hakkında açıklamalarda bulundu. Aynı zamanda bu belgeselde resim ve heykellerle uğraştığı atölyesini de anlattı. Bu videonun intihar soruşturmasından sonra gelmesi de dikkat çekti.

Sanırım birini sanatçı yapan şey onun duygularını, ihtiyaçlarını, iç dünyasındaki modelleri fiziksel olarak ortaya çıkarma isteğidir


Carrey resim yapmaya aslında küçük yaşlardan beri meraklıydı. Hatta belgeselde eski çalışmaları da bulunuyor. Altı dakikalık belgesel bir ay önce yüklendi ve halihazırda 4,5 milyon görüntülendi. Videoda Carrey’nin stüdyosunda yalnız çalıştığını görüyoruz, çünkü o aynı zamanda çocukluğundan kök salmış olan resim konusundaki saplantısını araştırıyor. Dediğine göre bu atölyede, “kırık bir kalbi iyileştirmeye çalışıyor“.


Sanatçı ilk sergisini ‘’Nothing to See Here‘’ adı altında 2011 yılında California’da açmıştı. ‘’Sunshower‘’ adlı yeni kişisel sergisi ise eylül ayında Las Vegas’ta açılacak.

Resmin bana ne öğrettiğini bilmiyorum ama beni özgür bıraktığını biliyorum.

Carrey’nin eserlerine birlikte bir göz atalım…

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here