Beğen
Beğen Harika Heuheu WOW Olmamış Kızdım!

29 Mayıs 1997’de Memphis bölgesindeki Mississippi Nehri‘ne yüzmeye gidip bir daha geri dönemeyerek çok üzücü bir şekilde ve genç yaşta aramızdan ayrılan müzisyen Jeff Buckley‘nin menajeri Dave Lory; yeni kitabı, sanatçının son haftaları ve acı haberini aldığı telefon çağrısı hakkında konuştu.

Müzisyenin, ölümünden iki hafta önce “tuhaf” davranışlarının olduğunu söyledi.

Satılık olmayan bir evi veya arabayı satın almaya çalışıyordu. Joan’a (Wasser, Buckley’nin kız arkadaşı) evlenme teklifi etmişti. Memphis Hayvanat Bahçesi’nde kelebek bekçisi olarak iş başvurusu bile yapmıştı. Bunun gibi daha bir çok tuhaf, onun için sıra dışı olan şeyler yapmıştı. Bence o artık normal bir hayat istiyordu.

Buckley’nin hayatı üzerine yazdığı kitapta Lory, Buckley’nin acı haberini aldığı telefon görüşmesinden de bahsetti: “Saat tam 5:58’di. Dublin’deydim. New York’ta sabah saat 1:00, Memphis’te de gece yarısı olmalıydı. Ben sadece donup kaldım. Kabus olduğunu sandım. Telefonu bıraktım ve ne yapacağımı bilemedim. Sadece uyuşmuştum. Hissiz bir şekilde tamamen uyuşmuştum.

Bu telefon görüşmesi üzerine 3 gün sonra, Buckley’nin cesedi daha bulunamamışken, Memphis’e giden Lory nehir kenarına varınca “Bana nasıl kazık atarsın, nasıl beni bırakıp gidersin?” diyerek ağladığını ekledi.

Lory’nin 6 sene önce Londra’da gittiği bir medyumun Lory’ye anlattıkları ise şöyle: “Jeff ya da John isminde biri seninle dalga geçmeye çalışıyor, suyla ilgili bir şeyler.” dedikten sonra sadece Jeff ve Lory’nin bildiği bir takım şeyler de ekleyip Lory’nin bilekliğini tutan medyum “Bu onun bilekliği mi?” diye sorunca Lory kafa sallıyor ve medyum şöyle devam ediyor “Kulağa mantıklı gelmeyebilir fakat o kişi bunu isteyerek yapmadı ama buna karşı da gelmedi. Bu olay senin hatan değil. Kendini üzme.

Dave Lory ve Jim Irvin’in ortaklaşa yazdığı Jeff Buckley’nin hayatını konu alan Jeff Buckley: From Hallelujah To The Last Goodbye ise 29 Mayıs’ta raflarda yerini alacak!

Kaynak: 1

Beğen
Beğen Harika Heuheu WOW Olmamış Kızdım!

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here