Teknolojinin ilerlemesi ile beraber neredeyse tüm ürünlerde kabloların yavaş yavaş hayatımızdan çekildiğini görebilmek mümkün. Bu duruma göre en güncel örnek, iPhone kulaklıkları olacaktır. Genelde her ailede kablolardan rahatsız olan ve evin içerisinde kablo görmekten nefret eden bir birey mevcuttur. Yoğun kablo görüntüsünden rahatsız olanlar için teknolojinin ilerlemesi ve ürünlerin kablosuz oluşu oldukça sevindirici bir haber.

Eski zamanlarda kocaman olan hoparlörleri şimdilerde küçüldü, küçüldü ve neredeyse cebimize girdi. Bluetooth sayesinde kullanmaya başladığımız hoparlörler dürüst olmak gerekirse hayatımıza biraz renk kattı. Her yere kolay taşınabilirliği ve kaliteli ses performansı ile beraber kendimize mini bir konser verebilmemiz mümkün. Sahil kenarında, havuz başında, kampta ve hatta duşta bile son ses müzik dinlemek mümkün.

Bluetooth hoparlör konusunda oldukça iddialı ve bu iddiasının yanında da başarılı olan JBL markasının fiyatı en makul ve performansı da kulak dolduran JBL GO modeli beğenileri toplamayı başarmıştı. GO modeli ile beraber beğenileri toplamayı başaran JBL markası bu modelin ikinci serisini de geçtiğimiz aylarda piyasaya sürdü. JBL GO 2 çıkış fiyatıyla da oldukça dikkat çekmeyi başardı. Sınırlı sayıda olan bu model için belirlenen ilk fiyat 199 TL olarak tüketicileri de mutlu etti.

Tasarım olarak ise oldukça şık bir görünüme sahip ve birinci serisi ile neredeyse aynı boyuttalar. Metalik bir kasa ile tasarlanmış olması ise oldukça olumlu bir özellik diyebiliriz. JBL GO 2 modelini ilk serisinden ayıran en önemli özelliği ise IPX7 sertifikasına sahip olması. Yani GO 2 tamamen su geçirmez bir özelliğe sahip. Bizce, bu özelliğin olması büyük bir artı sayılabilir. Sonuçta elektronik cihazların bozulma nedenlerinin birçoğu suya ve toza maruz kalmalarından dolayı kaynaklanmaktadır.

JBL GO modelinin ilk serisinde aux çıkışı bulunmuyor. Aux çıkışının olmasının şöyle bir artısından bahsedebiliriz. Bluetooth arızası olan bir cihazınız var ise veya Bluetooth özelliğine sahip olmayan bir cihaza sahipseniz aux çıkışı en büyük artınız olacaktır. JBL GO modelinin ilk serisinde tam olarak 8 renk bulunuyordu, GO 2 modelinde ise 12 renk seçeneği bulunuyor. Seçeneklerin bu kadar bol olması ile birlikte her zevke hitap edebildiğini söyleyebiliriz.

JBL GO 2 ilk serisine göre daha fazla Bluetooth mesafesi sunmaktadır. Ses çıkış gücü olarak ise birbirlerinden herhangi bir farkı olmadığını görüyoruz. JBL resmi web sitesi üzerinde ki teknik özelliklere baktığımızda Li-ion pil yerine Lipo pil kullanıldığı bilgisi veriliyor. Pil anlamında da iyileştirmeler yapıldığı görülüyor. İki farklı cihazda da ses seviyesine göre pil ömrünün değişebileceğini söyleyebiliriz. Fakat verilen teknik özelliklere göre 5 saate kadar pil ömrünün olduğunu görüyoruz.

JBL GO 2 ilk olarak sınırlı sayıda satışa sunulmuştu ve ilk satış fiyatının 199 TL olduğundan bahsetmiştik. Resmi web sitesi üzerinde 39$ gibi bir fiyata sahip. Şu an ülkemizde ki dolar kuru ile beraber satış fiyatı 240 liradan başlıyor. JBL GO modelinin ilk serisi ise şu an ülkemizde 149 TL’den satışa sunulmaktadır. Sadece iki fark için bu fiyat farkını vermek veya vermemek tamamen size kalmış bir şey. Fakat bu iki özelliğin önemli olduğunu da belirtmekte fayda olduğunu düşünüyoruz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here