Game of Thrones’un birinci sezonuna küçük bir dönüş yapalım; Ned Stark’ın şok edici idamına üzülürken, Khal Drogo’nun ölümü ve yakılmasıyla bir yıkıma daha uğramıştık. Karakterinin ölümünden yıllar sonra, Drogo’ya hayat veren başarılı oyuncu Jason Momoa; rolünü bırakma kararını ve ona nasıl “hayal kırıklığına uğramış” hissettirdiğini anlattı.

Access Hollywood’a konuşan Momoa, 2011’de karakteri öldüğünde neler olduğunu şu şekilde anlattı: “Drogo’nun tasviri hayrete düşürücüydü, bu yüzden kitabı okumaya başladım. 4 günümü aldı. Drogo öldü, gerçekten çıldırdım. Kitabı bırakıp Barnes & Noble’a gittim, ikinci kitabı aldım ve bir şekilde geri dönüp dönmediğimi görmek için hızlıca sayfalara göz gezdirdim ve hayal kırıklığına uğramıştım.”

Rolünü bırakmak zor ve üzücü olsa da Momoa neden Drogo’nun zamanının kısıtlı olduğunu ve Drogo’nun ölümünün getirdiği yararları sonrasında anlamış. Metro Online’ın haberine göre Momoa; Drogo’nun ölümünün Daenerys Targaryen’in (Emilia Clarke) parlamasına yol açtığını gördüğünde ise oldukça memnun olmuş.

“Gerçekten çok mutluyum bu şekilde olduğu için. Kendim izlediğimde bile karakteri hayatta olarak yerleştiremiyorum. Khaleesi’nin gücü, ona miras olarak kalmış ve bunu kendi başına yapması gerekiyordu.”

Drogo’nun ölümü Daenerys için kalp kırıcı olsa da Daenerys’in ejderhalarının olmasına ve Demir Taht’ı almasına yol açtığı yadsınamaz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here