Japon müzik topluluğu MONO, günümüzde post rock türünün en önemli temsilcilerinden biri. Canlı performansları ile izleyicilerini adeta büyülüyorlar. MONO, 8 Eylül’de Zorlu Performans Sanatları Studio’da hayranları ile buluşacak!

1999 yılında Tokyo’da kurulmuş olan grubun dört üyesi bulunmakta: Takaakira Goto, Tamaki, Yasunori, Takada ve Yoda. Bu işin en başında orkestra düzenlemeleri ve shoegaze gitar tınıları ile özgün tarzlarını yakalayan grup, “Bu Tanrılar İçin Müzik” diye tanımlanıyor. Canlı performansları ile dinleyicilerini müzik ziyafetinin nirvanasına taşıyorlar. Hal böyle olunca, grubun canlı performansları da dünyaya nam salıyor. MONO’nun New York, Londra, Tokyo ve Melbourne’de 23 enstrümanlı bir orkestrayla gerçekleştirdiği konserler, müzik tarihinde önemli bir yer tutuyor.

MONO grubu; deneysel rock, shoegaze, modern dönem klasik müzik, noise ve minimalism türlerini kapsayan tamamen özgün bir post rock müziği inşa ediyor. Grubu en farklı kılan özellik ise Goto ve Yoda’nın  reverb, delay ve distortion efektlerini sıkça kullandıkları gitarları. Performanslarına şahit olduğunuzda, daha önce böyle tınılar duymamış olduğunuzu anlayacak ve müziği tüm hücrelerinizle hissedeceksiniz!

Uluslararası müzik platformlarında Japonya’yı oldukça iyi temsil eden MONO, her yıl ortalama 150 konser veriyor. Her sahneye çıkışlarının ardından “en iyi” olarak anılmaktan da geri kalmıyorlar. Bizler, 55 ülkeyi ziyaret eden MONO’nun performanslarının bu kadar başarılı olmasını sahnedeki yoğun ve yüksek enerjilerine bağlıyoruz. İzleyicilerine bu muhteşem enerjilerini aktararak “en iyi” olmayı başarıyorlar.

Grup bugüne dek 10 albüm çıkardı. Bunların arasında New York Orkestrası ile kaydettikleri canlı albüm de yer almakta. 2015’te “Where We Begin” adlı kısa metraj filmleriyle, Idyllwild Uluslararası Sinema Festivali’nden “Marshall Hawkins Ödülleri: En İyi Film Müziği” ödülünü alarak da başarılarını taçlandırmış oldular.

Bambaşka bir kültürden çıkıp gelip tüm dünyaya sesini duyuran MONO grubu İstanbul’a, ayağımıza kadar gelmişken kaçırmayın deriz! Biletler Biletix’te. Ulaşmak için tıklayın.

 

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here