Metallica’nın eskimeyen yüzü ve sesi James Hetfield, geçtiğimiz yıllarda Road Recovery’e verdiği bir röportajda çok ilginç bir konuya değinmişti.

Hetfield, müziğin hayatını nasıl kurtardığını ve insanların gerçek hayat hikâyesini bilselerdi ondan nefret edebileceğinden bahsetmişti. Röportaj çok kısa sürmüş olsa da James’i kameralar karşısında ilk kez bu kadar açıksözlü gördük.

İşte James’in ağzından dökülenler:

”Eğer gerçek hayat hikâyemİ ve yaptığım o korkunç şeyleri bilseydiniz, benden gerçekten hoşlanmazdınız. Artık bunlarla yüzleşip kabullenmeye başladım. Çünkü yaptığım bu utanç verici, karanlık ve korkunç şeyleri paylaşabileceğim bir grup insan oldu. Bunlardan bazıları bana ebeveynlerimden geçti ve ben biraz ileri taşıdım. Diğerlerinden bazılarını bırakabilme şansım oldu. Ailemden aldıklarım değil ama kendi yarattıklarım benim için çok büyük bir utanç.

Müzİk benim hayatımı kurtardı. Her gün de hayatımı kurtarmaya devam ediyor. Gitar riffleri yazmak, söz üretebilmek… Yazabildiğim zamanlarda bunlar beni hayata bağlayan şeylerden oluyor.”

James’in bahsettiği “utanç verici, karanlık ve korkunç” şeyler nelerdir bilemeyiz ama hepimiz hayatımızda utanç verici büyük hatalar yapmış olabiliriz. Olmaya da biliriz…

İşte James’in bunlardan bahsettiği bir buçuk dakikalık o röportaj.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here