Reggae müziğin yeni ve genç temsilcilerinden Mikayla Simpson, sahne adıyla Koffee, müzik piyasasında yavaş yavaş adını duyurmaya başlarken gelin onun müziğine hep birlikte kulak verelim!

Koffee müzik hayatına kilise korosunda şarkı söyleyen bir çocuk olarak başladı. 12 yaşındayken gitar öğrenmeye başladıktan sonra, reggae şarkıcısı Protoje‘nin müziğinden aldığı ilhamla odasında şarkı sözleri yazmaya başlayan reggae müziğin genç temsilcisi, Jamaika’nın sosyo-politik problemlerini ve büyüdüğü Eltham View’un arkadaş canlısı ortamını müziğine oldukça yansıtarak bugünkü müzik anlayışını oluşturduğunu belirtiyor.

 

18 yaşında Burning teklisiyle müzik piyasasına giriş yapan Koffee, insanları eğlendirmek ve dünyayı daha iyi bir yer haline getirmek için müzik yaptığını söylüyor. Küçüklüğünden, yaşadığı yerden ve kültüründen büyük izler taşıyan şarkı ve kliplerinde, Jamaika’dan Spanish Town’a kadar etkilendiği her kültürün yansımasını çok net görebiliyoruz.

Burning teklisiyle, Ocak 2018’de Reggae efsanesi Coco Tea, Koffee’yi Rebel Salute sahnesinde bünyesine aldı ve idolü Protoje de ondan sahne almasını istedi. Adanın en büyük çağdaş reggae yıldızlarından biri olan Chronixx, Koffee’yi Seani B ve Mistajam’ın Jamaika’daki Big Yard stüdyolarından yayınlanan, son 1Xtra şovlarında yer almaya davet etti. Onun için hayat değiştirici bu gelişmelerden sonra daha da tanınan Koffee, ilk EP albümü için hazırlıklara başladı.

Burning teklisinden 1 sene sonra Rapture EP albümüyle tekrar karşımıza çıkan Koffee kendini sınırlardan oldukça uzak tutmak istediğini şu sözleriyle belirtiyor;

“Kendimi sınırlamayacağım. Gelecekte kendimi birçok şey yaparken görüyorum, kendimi bir şeyle daraltmayacağım. Hepsini denemek istiyorum.

 

Yetenekleriyle ilgili hiçbir kısıtlamaya girmeyen Koffee, beğeni ve para için müzik yapan biri değil; başarı onun için takipçilerden, marka fırsatlarından ve ödüllerden çok daha fazla ağırlığa sahip. “Dünyaya olumlu bir değişim getirmek istiyorum çünkü dünyanın bireysel başarıdan daha fazlasına ihtiyacı olduğunu düşünüyorum” diyor. “Benim kişisel başarım on araba ve büyük bir ev olabilir, ancak bu kendimden başka kimseyi etkilemez. Aynı zamanda hem olumlu hem de pozitif bir hareket yapmak istiyorum. Dünyayı etkilemek istiyorum.”

Henüz çok genç olmasına rağmen, müzik anlayışı ve işleriyle adından sıkça söz ettireceğine inandığım Koffee’nin bakalım ilerideki çalışmaları nasıl olacak?

Albümün tamamını aşağıdaki linkten dinleyebilirsiniz. Keyifli dinlemeler!

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here