Beğen
Beğen Harika Heuheu WOW Olmamış Kızdım!

İstanbul, çizgilerin her türlü detayı ile buluşmaya hazırlanıyor. 8 Eylül’de başlayacak olan İstanbul Comics & Art Festival 10 Eylül tarihine kadar sürecek. St. Joseph Derneği Sosyal Tesisleri, Club Quartier’de gerçekleşecek olan etkinlik bu yıl ikinci kez düzenleniyor. Çizgiye dair bütün sanatları bir araya getirmeyi hedefleyen festivalde bu sene grafiti, çizgi roman, illüstrasyon ve animasyon gibi birçok disiplin yer alacak.

Bir şehir festivali olarak organize edilen etkinlik, 3D yazıcı etkinliği ile bu yeni teknolojinin nasıl üretimler yapabileceğini katılımcılara deneyimleme imkanı sunacak. Ayrıca geometri atölyesi, kolaj atölyesi, stencil, animasyon atölyesi, karakter atölyesi, mandala, sulu boya atölyesi, fanzin atölyesi gibi etkinliklerle dolu dolu bir üç gün geçirme imkanı bulunuyor. Saint Joseph Sosyal Tesisleri’nin bahçesinde kurulacak beyaz perde ile de “havuzda animasyon gece kuşağı” adı altında animasyon gösterimleri gerçekleştirilecek. Bunun yanında müzik ve eğlence de festival boyunca devam ediyor olacak.

Farklı disiplinlerdeki profesyonelleri bir araya getirecek olan etkinlikte; Hicham Habci, Emrah Ablak, Ethem Onur, Furkan Bilgiç, Kutlukhan Perker, Devrim Kunter, Erdil Yaşaroğlu, Yıldıray Çınar, Sedat Girgin, Ethem Onur Bilgiç, Furkan Birgün, Sümeyye Kesgin, Selçuk Ören, Cem Güventürk, Esen Karol, Çağıl Ömerbaş, Ali Paşaoğlu ve Beril Ateş gibi isimlerde yerini alacak.

“Dijital devrime ufak bir ara verin.” maddesi ile başlayan manifestosu bizleri nasıl bir etkinlik beklediğini az çok anlatıyor. Festivalde sadece seyirci veya dinleyici olarak değil aktif bir katılımcı olarak üretim süreçlerine dahil olabileceğimiz onlarca etkinlik bulunmakta.

Bu keyifli festivali heyecanla bekliyoruz!

 

Beğen
Beğen Harika Heuheu WOW Olmamış Kızdım!

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here