Dream Sales  Machine tarafından üç yıldır Kadıköy Moda’da gerçekleştirilen İstanbul Comics and Art Festival (İCAF), bu yıl Kendine Has desteğiyle üç farklı mekanda düzenlenerek Beşiktaş’a taşınıyor. 11 Ekim’de Beşiktaş sokaklarına açılan festival, 12-13 Ekim 2019 tarihleri arasında Feriye, Ortaköy Yetimhanesi ve Kethüda Hamamı’nda ziyaretçileri ile buluşacak. Festivalin biletleri dsmbilet.com’da satışa sunuldu.

2016 yılından bu yana Kadıköy Moda’da düzenlenen, çizgi roman, karikatür, sokak sanatı, fanzin, illüstrasyon ve animasyon disiplinleri üzerinden atölye, söyleşi, sergi, gösterim ve kamusal alan uygulamaları gibi yaratıcı deneyim alanları sunan İstanbul Comics an Art Festival (İCAF), çizgi ve sokak kültürünü bir araya getiriyor. Bu sene  Kendine Has desteğiyle, hem yeni lokasyonunda hem de farklı alan kullanımlarıyla büyüyerek ilgi görmeye devam ediyor.

Berlin-İstanbul kardeş şehri 30. yıldönümü kapsamında Beşiktaş sokaklarında “Urban Art”

Bu yıl 11 Ekim’de “Urban Art” projesi ile İstanbul-Berlin kardeş şehri 30. yıl kutlamaları kapsamında Beşiktaş Belediyesi’nin ev sahipliğinde Kendine Has desteğiyle, Goethe Institut, Tarabya Kültür Akademisi ve Yes, And…Productions (YAP)’ın katkılarıyla İstanbul Comics and Art Festival Beşiktaş sokaklarına çıkıyor. Berlinli sokak sanatı oluşumu Yes, And…Productions’ın (YAP) kurucusu küratör Denis Leo Hegic festival için İstanbul’a davet edildi. Denis Leo Hegic, Berlin’den Marina Zumi, TpT, Hundertzehn, Martin Krusche, İstanbul’dan Somon, Rakun, Max on Duty, Furkan Nuka Birgün, Ankara’dan Gökhan Tüfekçi namı  diğer Kara Gözüktü Kaptan ve İzmir’den Cem Sonel Beşiktaş sokaklarında mural çalışmalar gerçekleştirmek üzere davet edilen sanatçılar arasında yer alıyor.

Teması “Hayvan Gibi”

Festivalde bu yıl “Hayvan Gibi” ana başlığı üzerinden süper kahramanların hayvan güçleri, karikatürde hayvan diyalogları, sokak hayvanları ve kamusal alan ilişkisi ile sanatta hayvan temsilleri ele alınıyor. Festivalin gerçekleşeceği Beşiktaş’ta ileri dönüşüm kolektifi “Çöpçüler” ile festival katılımcıları bir araya getirilerek atık malzemelerden sokak hayvanları için sürdürülebilir kamusal alan müdahalelerinde de bulunulacak.

Festival üç mekanda

12-13 Ekim tarihleri arasında üç farklı mekanda aynı anda gerçekleştirilecek festival mekanlarından Feriye’de Kaan Sezyum, Devrim Kunter, Memo Tembelçizer, Burak Şentürk, Galip Dursun, Ümit Kireççi söyleşilerinin yanı sıra, Melis Balcı küratörlüğünde animasyon gösterimi, çizgi roman dükkanları, yayınevleri ve Rashit, Mind Shifter, Eskiz, Rasta Baba, KAmufle & Brothers konserleri yer alırken, Ortaköy Yetimhanesi’nde Big Baboli Şarküteri, Krüw, Fam, Dream Gigs Illustrated, PostVitomanoloroma & Slomsky, Deniz Beşer ile Fanzin Arşivi sergisi, atölyeler ve canlı mural çalışmaları yapılacak. Kethüda Hamamı ise özel bir sergi projesine ev sahipliği yapacak. Her yıl beğeniyle karşılanan İCAF posterinin ise bu yıl Big Baboli tarafından çizildiği belirtiliyor.

Dream Sales Machine – Hayal Makinası A.Ş.’nin öyküsü 25 yılı aşkın pazarlama, etkinlik yönetimi, doğrudan pazarlama ve entegre pazarlama alanlarında binlerce proje üreten hayalperest bir ekibin, 2016 yılı sonlarında kendileri gibi hayalperestlerden oluşan yeni bir ajans kurmalarıyla başladı. Hayalleri gerçekleştirecek yeni markanın adı Dream Sales Machine [Hayal Makinası] oldu. Dream Sales Machine farklı eğitim, kültür ve meslek gruplarından bir araya gelmiş bir topluluk. Özenle üstünde çalışılan konular ise İNSAN, DENEYİM ve MARKA. Dream Sales Machine, marka ve insan iletişiminde son 10 yılda hızla gelinen teknolojik pazarlama kurguları arasında fark yaratan, etkinlik endüstrisinde ilham verici ve yepyeni bir kulvar açıyor. Dream Sales Machine, marka odaklı değil İNSAN odaklı projeleri, çoklu marka deneyimleri ve bireylerden oluşan platformlar üzerine inşa eden bir ekibe sahip. Mimar titizliği ile kurgulanan her projenin katmanlarının birbiriyle iletişimi ve bağını doğru çözümlerle bir araya getiren deneyim mimarları olarak yaratmaya çalıştığımız her yeni proje ise bir DENEYİM EKOSİSTEMİ. İstanbul Coffee Festival [İCF], Ankara Coffee Festival [ACF], İstanbul Comics and Art Festival [İCAF] ve Reformist, Dream Sales Machine organizasyonlarıdır.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here