Yeni yıl ruhu her sene kıyafetlerde yaşıyor, peki ya makyajlarda? Son zamanlarda özellikle Euphoria dizisiyle tekrar gündemde olan simli ve glitterli makyajlardan sizler için birkaç örnek hazırladım. Simli, pullu makyajlar son dönemlerde festivallerle özdeşleştirilmiş olsa da yeni yıl ruhunu simli makyajlarda da yaşatabiliriz. Farklı renklerdeki pul, glitter, sim, taş gibi ürünlerle göz alıcı makyajlar yapmaya var mısınız?

İlk görünüm daha daha fazla grunge ve daha az disko tarzı olarak düşünün. İstediğiniz her renkte ürün kullanabilirsiniz. Baz renginizi uyguladıktan sonra göz ve ten renginize kontrast oluşturacak renkte sıvı, ışıltılı bir göz farı kullanın. Püf noktası mı? Işıltıyı göz pınarlarınıza uygulayın! Böylelikle ışıltılı ve renkli bir yeni yıl makyajı elde edebilirsiniz. Sanki Euphoria dizi setinden çıkmış gibi göründüğünü düşünebilirsiniz ama bu sezon bu makyajlar çok moda!

Sırada daha kolay ama bir o kadar da dikkat çekici bir görünüm var. Bu görünüm sayesinde dans pistlerinin yıldızı haline geleceksiniz. Uygulamak istediğiniz göz kalemiyle şeklin dış hatlarını belirleyerek işe başlayın. Belirlediğiniz şeklin içini, dengeli bir tonlama yapmayı kolaylaştıran daha tok bir fırça kullanarak renkli göz farı ile doldurun. En son biraz daha ışıltı için seçtiğiniz renkte ışıltılı bir eyeliner ile çizdiğiniz şeklin dış hatlarında geçin. Göz makyajınızı bu şekilde yaptığınızda teninizde doğallıktan yana olabilirsiniz. Aynı şekilde dudaklarınızda da daha nude renkler kullanabilirsiniz.

İyi eğlenceler! Göz farlarıyla başlayın ve yavaş yavaş güçlü tonlar ekleyin. Bir tarafı diğer tarafla eşleştirmeye çalışmayın, bu görünümü elde etmek için keskin veya mükemmel çizgiler belirlemeniz gerekmiyor fakat renkleriniz uyumlu olmalı. Oluşturduğunuz şekilden ve renk detaylarından memnunsanız üstüne ışıltı ekleyebilirsiniz. Kirpikleri ve dudakları doğal bırakın; bu görünüm, yeterince canlı!

Glitter, korkmamız veya kaçınmamız gereken bir şey olmamalı, uyarlanabilir ve geliştirilebilir bir makyaj aksesuarıdır; Doğru kullanılırsa neredeyse tüm makyaj görünümlerini canlandırabilir. Stick ya da likit formdaki ışıltılı ürünleri, farklı renkleri kullanmaktan korkmayın, hele ki yeni yıl zamanında sokaklardan evlere her yer ışıl ışılken. Neden siz de parlamayasınız ki?

Yılbaşı gecesi bu canlı ve eğlenceli göz makyajları sayesinde tüm dikkatleri üzerinize çekebilirsiniz. Aynı zamanda bu tarz makyajları artık günlük yaşantıda bir yeri olduğunu kanıtlayabilirsiniz. Yeni yıl günü ışıltılı kıyafetlerinize bu tarz makyajların eşlik etmesine izin verin.
Sonuçta ne demişler; yeni yıla nasıl girersen öyle geçer. Yeni yıl herkes için eğlenceli ve capcanlı geçsin!

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here