Half-Life: Alyx yayımlanmasıyla 2007’den beri en yoğun geçen Half-Life yılı oldu. Fakat hayranlar daha fazlasını bekliyorlar. Video oyunları üzerine belgeseller yapan Noclip’teki bir ekip, Arkane Studios üzerine bir belgesel hazırlamaya başladı. Arkane, Dishonered serisi ile bilinse de aynı zamanda yayımlanmayan Half-Life 2 üzerinde de çalışmıştı. Cuma günü, gelecek hafta yayımlanacak olan ilk bölümünden Noclip, oyundan görüntüler paylaştı.

Sosyal medya üzerinden yayımlanan görüntüler arasında yer alan bir gifte, karakterlerden biri -büyük ihtimalle Gordon Freeman- bir zombi ile mücadele ediyor. Kahraman yumruğu yüzüne indirmeden önce zombi kapıyı aralamayı başarır:

Arkane Stüdyoları Half Life oyununu Half Life 2: Episode 4 Return to Ravenholm olarak yayımlayabilirdi. Stüdyo, oyun üzerinde 2006-2007 yılları arasında çalışıyordu fakat proje daha sonradan iptal edildi.

Proje iptal edildikten sonra çoğunlukla bir sır olarak kaldı. Daha sonradan proje ile ilgili ilk söylentiler 2011 yılında Eidos serverlarının bozulması üzerine çıkmıştı. 2012 yılında ise Laidlaw resmi açıklama ile Arkane’nin oyun üzerinde çalıştığını duyurdu.

Atılan bu tweet sonrası Noclip’in Arkane Stüdyoları hakkında yayımlayacağı belgeselde neden Return to Ravenholm projesinin iptal edildiğini ve Half Life franchise ile ilgili daha çok şey öğrenebiliriz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here