Beğen
Beğen Harika Heuheu WOW Olmamış Kızdım!

Apple’ın iOS 11.3’ün ikinci beta sürümü, kullanıcıların cihazın pilinin ömrünü ve kalan kapasitesini kontrol etmesini ve ayrıca pilin kısılmasını kontrol etmesini sağlayan beklenen iPhone Pil Sağlık bölümünü kullanıma sundu. Wannart Teknoloji Ekibi olarak, önümüzdeki bahar aylarında iOS 11.3 piyasaya çıktığında nasıl çalışacağını sizler için inceledik.

Kullanıcılar iOS 11.3 beta 2’ye güncelledikten sonra, Ayarlar’daki Pil menüsünde yeni Pil Sağlık bölümüne erişebilirler.

Pil Sağlık bölümüne erişen kullanıcılar, daha önce kullanıcılar tarafından görüntülenemeyen iki yeni ayrıntıyla karşılaşacaklar. Birincisi, pilin göreceli kapasitesini  fabrikadan çıktığı zamana göre gösteren bir “Maksimum Kapasite” yüzdesi.İkinci bir özellik ise, kullanıcıların pilin “En Yüksek Performans Kapasitesini” bilmelerini sağlıyor. Bir pil yeni olduğunda, aşağıda görüntülenen metin, pilin “şu anda en yüksek performansını desteklediğini” belirtiyor.

iOS 11.3 ile kullanıcılar, istedikleri takdirde, performans yönetimi korumasını manuel olarak devre dışı bırakabilirler. Fakat bu, iPhone’u rastgele kapatmalarla karşı karşıya bırakabilir.
Şu anda beta sürümünde olan iOS 11.3, bu ilkbaharda ARKit 1.5 ve yeni bir Sağlık Kayıtları fonksiyonuyla gelmeyi planlıyor. Sürümdeki diğer özellikler, hızlı yanıtlar için Gelişmiş Mobil Konum Desteği, iPhone X sahipleri için dört yeni Animoji, iBook’ların Kitaplar olarak yeniden adlandırılması ve Apple Müzik içinde video genişletmesi gibi yeni özellikler ile gelmesi bekleniyor.
Beğen
Beğen Harika Heuheu WOW Olmamış Kızdım!

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here