Beğen
Beğen Harika Heuheu WOW Olmamış Kızdım!
3

Şubat ayında gündemde çokça yer işgal eden internete RTÜK denetimi ile ilgili yasa tasarısı bugün itibariyle meclisten geçti. İnternet kullanıcılarının oldukça şikayetçi olduğu bu durumun nasıl yönetileceği henüz belirsiz.

RTÜK denetiminin Youtube gibi kişisel yayın organlarına etki etmeyeceği konuşulurken; Netflix, Puhu TV, Blu TV gibi dizi ve film yayını hizmeti veren organlar bu durumdan etkilenecek gibi görünüyor. Film ve dizilerin RTÜK’ün sansür uyguladığı versiyonlarının dışında yetişkinler için sansürsüz versiyonlarının da yayımlanacağı konuşulurken, konu hakkında henüz bir açıklama yapılmış değil. Bu durum ise internet kullanıcılarından oldukça olumsuz yorumlar aldı. Genel kanı itibariyle “para verdiğimiz hizmeti sansürsüz almak istiyoruz.” diyen internet kullanıcılarının bu şikayetleri ne yazık ki pek de dikkate alınmadı.

An itibariyle ortada büyük bir bilgi kirliliği olduğundan ötürü yeterli bilgiye erişemiyor olsak da RTÜK denetimi konusundaki diğer gelişmeleri size aktarıyor olacağız. Sevgiler!

Beğen
Beğen Harika Heuheu WOW Olmamış Kızdım!
3

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here