Beğen
Beğen Harika Heuheu WOW Olmamış Kızdım!
53

Birçoğumuz kendisiyle ”Once” filmi sayesinde tanışıyoruz. İrlanda sokaklarında başlayan müzik yolculuğu ve gerçek hayat hikayeleriyle, hepimiz kendimizden birer parça buluyoruz Glen Hansard ve tabii ki bahsetmeden geçemeyeceğimiz Marketa Irglova’da. Özellikle şarkılara derinliğini katan o söyleyiş biçimiyle, Glen Hansard sanki bir haykırışı dile getiriyor. Canlı performanslarında gözlemleyebileceğiniz o yaşayışı göz ardı etmek mümkün değil. Sadece sesine ve şarkılara değil, o sözleri ve hisleri dile getiriş biçimine hayran kalıyoruz. Parçaları seslendirirken tüm vücudunda o canlılığı ve hayat bulmayı gördükçe, o parçalar içinizde çok garip bir şekilde yolunu buluyor. Bu yüzden kendisini sadece dinlemekle kalmıyor, aynı zamanda izlemek için de can atıyoruz. İşte o canlı performanslardan birkaçı!

Glen HANSARD – When Your Minds Made Up (Soundboard)

Once filminden hatırlayacağınız gibi, bu şarkıyı Marketa Irglova’nın eşlik ettiği piyanoyla dinlemeye çok alışmış olsak da bu solo performans da bambaşka hisler uyandırıyor ve gitarının teli koparken, onunla birlikte bizim de canımız acıyor.

Glen Hansard – Talking With the Wolves (Live @ Lollapalooza 2014)

 Glen Hansard’ın ilk solo albümü olan Rhythm and Repose’dan tanıdığımız şarkıya en başta yağmurun eşlik etmesini ve en sonunda ise The Doors’un “Riders On The Storm” adlı parçasıyla buluşmasını dinlerken insan gerçekten o anın içinde olmaktan başka bir şey hissedemiyor.

 Glen Hansard – Fitzcarraldo (Live @ Lollapalooza 2014)

1995 yılında The Frames grubuyla beraber çıkardığı albüme adını veren bu şarkı, aynı adlı 1982 yapım olan filmden esinlenilmiştir. Bu performansı izlediğinizde kendi yolunuzu nasıl bulmanız gerektiğiyle ilgili izler bulacaksınız.

 Glen Hansard/The Swell Season – Say It To Me Now (Toronto, ON)

 Şarkıyı söylerken zaman zaman kızgınlığını, zaman zaman ise ne kadar kırgın olduğunu onunla birlikte yaşamadınız mı?

 Eddie Vedder & Glen Hansard – Falling Slowly (Ohana Fest 2017)

Eddie Vedder ile Glen Hansard’ın birlikte seslendirdikleri bu performansın, bu iki büyülü adamın, gözlerinizi doldurmaması mümkün değil.

 Glen Hansard – “My Little Ruin”

 Didn’t He Ramble albümünden tanıdığımız My Little Ruin’i söylerken Glen Hansard’ı  orada gerçekten canlı izlemiş olmayı bir kez daha isteyeceğiniz bir performans.

 Glen Hansard -You Will Become

Bir başka Rhythm and Repose şarkısı… Glen Hansard bu şarkıyı bu şekilde söyledikçe insanın içini burkuyor.

 Glen Hansard – Finally

Son olarak, yine insanı o anın içinde yaşatan en büyülü Glen Hansard performanslarından biri.

Beğen
Beğen Harika Heuheu WOW Olmamış Kızdım!
53

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here