26 Nisan’da yayınlanmasına sayılı günler kalan ve heyecanla beklenen Avengers: Endgame hakkında son birkaç gündür internette yeni bir hayran teorisi ortaya çıktı. Reddit’teki bu kullanıcıya göre Avengers: Infinity War fragmanı, aslında Avengers: Endgame fragmanı olabilirmiş. Mantığını zaman yolculuğu ile açıklayan bu kişinin teorisini sizin için çevirdik.

Avengers: End Game – Infinity War fragmanı aslında Endgame fragmanı.

Eğer Infinity War fragmanını End Game fragmanıymış gibi izlerseniz, fragman yepyeni bir boyut kazanıyor.

Fragmanın ilk bir dakikasında yaşananlar iki filmde de aynı kalıyor. İlk değişiklik ise birinci dakikada yaşanıyor. Infinity War filminde Tony Stark zırhını giyerken, fragmanda ise normal kıyafetler giymekte.

Belki de End Game’de bu sahnede savaşmamayı seçiyor olabilir.

İkinci değişiklik ise birinci dakika yirminci sahnede, Captain America’nın olduğu sahnede yaşanıyor. Infinity War’da daha görülebilir ve daha çok ışık alırken fragmanda biraz daha gizlenmiş ve karanlıkta saklanmakta.

Belki de End Game’de hemen savaşa dahil olmaktansa, bulunana kadar daha uzun süre saklanmayı seçiyor olabilir. Bu küçük fark da her şeyi değiştirebilir.

Üçüncü değişiklik birinci dakika kırk dördüncü saniyede, Thanos’un mavi uzay taşını sonsuzluk eldivenine yerleştirdiği sahnede yaşanıyor. Zaten güç taşına sahip olan Thanos, uzay taşını Loki’den ediniyor.

Belki de End Game’de Yenilmezler, Infinity War’dan önce Thanos’un güç taşını elde etmesine engel olmuşlardır.

Dördüncü değişiklik birinci dakika ellinci saniyede, Thanos’un uzay ve güç taşlarıyla elini sıktığı sahnede yaşanıyor. Bu sahnenin Infinity War’daki versiyonunda ise güç, ruh, uzay ve gerçeklik taşı bulunmaktaydı.

Belki de End Game’de, o noktaya kadar yaşanan olaylar geleceği Thanos’ta sadece uzay ve güç taşları olacak şekilde değişmiş olacak.

Son değişiklik ise ikinci dakikada, Yenilmezler hep birlikte koşarken yaşanıyor. Infinity War ve fragmanda karakterlerin bulunduğu noktalar farklı ve filmde Hulk yok.

Belki’de End Game’de Hulk orada bulunacak, geçmiş değiştirilmiş ve karakterlerin yerleri de bunu vurgulamak için değişmiş olacak.

Teorinin orjinal versiyonunu aşağıdan okuyabilirsiniz.

[Marvel] Avengers: End Game – The trailer for Infinity War is actually the trailer for End Game. from FanTheories

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here