Arctic Monkeys‘in uzun zamandır beklenen albümü “Tranquility Base Hotel & Casino“nun çıkışı ile birlikte grubun bel kemiği Alex Turner‘ın ismini bolca anar olduk yeniden. Albüm hakkında konuşulmaya devam edilirken bu uzun bekleme süreci bizlere piyasaya çıkışından önce bir o kadar hevesle beklediğimiz başka bir albümü hatırlattı: “Everything You’ve Come to Expect“.

Alex Turner ile The Rascals‘dan tanıdığımız Miles Kane‘in tanışmalarının ardından “daha 60’lar/70’ler tarzı” müzik yapma isteklerinin kesişmesi ile doğdu aslında The Last Shadow Puppets. 2007 yılında bu birleşmenin ardından kurulan grubun prodüktörlüğünü ve bateristliğini ise Depeche Mode, Haim gibi popüler isimlerle de çalışan James Ford üstlendi.

Bu birliktelik bizlere 2008 yılında dinlemeye doyamadığımız “The Age of The Understatement” albümünü armağan etti önce. Albümde yer alan “Standing Next to Me”, “My Mistakes Were Made For You” gibi parçalar o kadar çok sevildi ki hayranları grubun bir sonraki albümü için daha en başından gün saymaya başladı.

Daha rock’n roll bir hava barındırdığını söyleyebileceğimiz bu albümün üzerinden tam 9 yıl sonra, 2016 yılında, beklenen albüm “Everything You’ve Come to Expect” bizlerle buluştu. Ancak albüm beklenenden biraz daha farklı bir dokuya sahipti. Artık hem yaşça hem de müzikal olarak biraz daha olgunlaşan ve bu süreçte birbirlerinden bağımsız başarılı çalışmalara imza atmaya devam eden ikili, yine o “eski” tadı barındıran ancak daha sakin, belki biraz da tekdüze ilerleyen bir albüme imza attılar. Beklenti o kadar yüksekti ki bu albüm kimilerince çok sevilirken kimileri için büyük bir hayal kırıklığı yarattı. Durum böyle olmasına rağmen özellikle Aviation, Miracle Aligner ve Sweet Dreams albümün öne çıkan parçaları olarak hemen hemen hepimizin hafızasında yerini almayı ve bıkmadan keyifle dinlediklerimiz arasına girmeyi başardı.

Lafı daha fazla uzatmadan sizleri The Last Shadow Puppets’ın son albümü ile baş başa bırakıyoruz. Keyifle dinlemeniz dileği ile!

 1. Aviation
 2. Miracle Aligner
 3. Dracula Teeth
 4. Everything You’ve Come To Expect
 5. The Element Of Surprise
 6. Bad Habits
 7. Sweet Dreams
 8. Used To Be My Girl
 9. She Does The Woods
 10. Pattern
 11. The Dream Synopsis

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here