İlk dinleyişte insanın ister istemez “Kim bu İngilizler ya?” tepkisi verdiği, ülkemizin şimdiden medar-ı iftiharı olmaya aday, dream pop ve shoegazing ile harmanlanmış güzide bir indie grubundan söz edeceğiz bu hafta sizlere: “The Away Days“!

Oğuz Can Özen, Sezer Koç, Volkan Karaman, Orkun Atik ve Anıl Atik‘in yeteneklerini ortaya koyduğu grup, 2012 yılında kuruldu. 2012 yılından bu yana, şarkıları ve klipleri ile ülkemizde görmeye alışkın olduğumuz tarzdan oldukça uzak bir tarz yaratarak örneklerine pek rastlamadığımız bir çizgi ortaya koymayı başaran grubun, ne yazık ki, ülkemizde hak ettikleri ilgiyi gördüklerini söylemek ise pek de mümkün değil. Oysa muhtemelen birçoğunuzun daha önce duymadığı bu grubun; Amerika’da South by Southwest, İngiltere’de The Great Escape gibi büyük organizasyonlarda sahne almışlığı bulunuyor ve gruptan The Guardian’dan Mischa Pearlman “Türk alternatif rock’ı önemli bir fenomen değil, fakat The Away Days yeteneğinin doğuşu ile yakında olabilir.” şeklinde söz ediyor. Vice’tan Zachary Lipez ise grubun tarzını “Reid Brothers tarafından eğitilen 2006 Brooklyn, Flying Nun ve The La’s gruplarının sağlam bir karışımı.” şeklinde tanımlıyor bir yazısında.

Kendilerini hiçbir yere ait hissetmeyen bu yetenekli gençlerle daha önce tanışma fırsatı bulamayanlar için muhteşem şarkılarından oluşan küçük bir liste ile baş başa bırakıyoruz şimdi sizleri, keyifle dinlemeniz dileği ile!

  1. World Horizon
  2. Best Rebellious
  3. Paris
  4. Your Colour
  5. White Whale
  6. Calm Your Eyes
  7. Places to Go
  8. Layers
  9. Making Ends Meet
  10. You Think You’re High

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here