Beğen
Beğen Harika Heuheu WOW Olmamış Kızdım!
3

Foals, 2005 yılında İngiltere’de kurulan bir indie rock müzik grubudur.

Bu grubu, aslında Youthmovies grubunun vokalisti Andrew Mears kurdu ancak kısa bir süre sonra Youthmovies’in ilk albümü Good Nature’a yoğunlaşmak için ayrıldı. Grup, vokalist ve gitarist olan Yannis Philippakis, davulcu ve perküsyoncu Jack Pecan, ritim gitaristi Jimmy Smith ve klavyeci Edwin Congreave’den oluşuyor. Haydi daha da yakından bakalım!

Arthur Russel, Harmonia ve Talking Heads gibi deneysel rock grupları, üyelere son derece ilham kaynağı oldu ve bu sayede bizleri dört stüdyo albümü ile enfes parçalarıyla buluşturdular. Grup üyeleri, uluslararası turnelere çıkarak Glastonbury, Coachella ve Roskilde festivallerinde yer aldı ve kazandığı ödüllerle büyük başarılara imza attı.

Diskografi

  • Antidotes (2008)
  • Total Life Forever (2010)
  • Holy Fire (2013)
  • What Went Down (2015)

Eski Üyeler

  • Walter Gervers – bas, perküsyon, vokaller (2006 – 2018)
  • Andrew Mears – önde gelen vokaller, gitar (2005 – 2006)

1- Spanish Sahara

Total Life Forever, 2010 Temmuz ayında Merkür ödülü için aday gösterildi. Bu albüm ertesi yıl tekrar NME ödüllerinde en iyi kapak resimleri arasında yer aldı. “Spanish Sahara” single’ı ise 2011 yılında en iyi parça ödülünü kazandı.

2- Blue Blood

Total Life Forever albümünden klibi ayrı ritmi ayrı etkileyici 2010 çıkışlı afili bir Foals şarkısı.

3- My Number

Grup, Holy Fire albümünün ikinci single’ı olan bu şarkıyla 13 Kasım 2012 günü canlı bir giriş yaptı. İngiltere single grafiğinde 23 numara olan “My Number” bugüne kadar grubun dünya çapındaki en başarılı tek şarkısı oldu.

4- Mountain At My Gates

What When Down albümünün ikinci single’ı olan bu şarkı, Fifa 16 soundtrack’inde yer aldı.

5- Late Night

Holy Fire albümüyle 2013 yılında yeniden Merkür ödülü için aday olan başarılı grubumuzun üçüncü şarkısıdır. Özellikle Solomun remix versiyonunu biz çok sevdik, sizin de seveceğinizi umuyoruz!

Beğen
Beğen Harika Heuheu WOW Olmamış Kızdım!
3

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here