Beğen
Beğen Harika Heuheu WOW Olmamış Kızdım!
56

Bazı şarkılar vardır duyduğunuz anda sizi bir sihir gibi etkisi altına alır. Dinlersiniz sıkılmazsınız, sıkılırsınız yeniden aynı şarkılara geri dönersiniz. Kimisi buruk duygular, kimisi mutlu anlarınızdan birer parça bırakır. Bizde sizin için tekrar tekrar loop’a alıp melodisinde kaybolmak isteyeceğiniz o birbirinden güzel şarkıları listeledik.

1. Jonathan Jeremiah – Rosario

Jonathan’ın büyülü sesi, altı yaşında gitar dersleriyle başlayan bir gezinin sonucu oluşmuş. Geçmişten bugüne ise fikri hala değişmemiş, gitarın müziğiyle bir bütün olduğunu düşünüyor ve bizlere şunları söylüyor:

“Gitar çalmadan şarkı söyleyemiyorum, denedim ama işe yaramıyor. Vokalleri cd’ye kaydettiğimde aynı zamanda gitar çalardım. Sahnelerin arkasında sesimizi duyabildiğinizden dolayı enstrümantal için gitar bileşenlerini tekrar kaydetmek zorunda kaldık!

Jonathan’ın müziği açığa çıkmaya hazır. Şimdi izlerini bedeninize ve ruhunuza götürmenin tam zamanı.

2. ACBs – All Over

Kansas City’nin indie pop grubu ACBsnin 2013 çıkışlı Little Leaves abümünün nadide parçalarından biri. Bu şarkıyı Shameless dizisinin 5. sezon 4. bölümünde duyduk ve bir daha da müzik listemizden çıkaramadık.

3. Hiromitsu Agatsuma – Tsuki sayu Yoru

Bazılarımız bu enstrümantal müziği duyar duymaz “Nereden hatırlıyorum acaba?” sorusunu soracaktır. Hemen söylüyoruz. Oyun kurulumlarında arka fonda çalan fitgirl repack müziklerinden biri… Sizi alıp bambaşka bir hayal dünyasına götüren bu keygen müziğini loop’tan çıkarmakta güçlük çekebilirsiniz.

4. Ten Walls – Walking With Elephants

7 Eylül 2014 yılında dinleyiciyle buluşan bu şarkı, 10 Eylül 2014 tarihinde İngiltere’de 3 numaraya yükselerek akıllara kazınmıştır.

5. Alberta Cross – Lay Down

Alberta Cross, grup üyelerinden Terry’nin en sevdiği Hint birası ve Petter’ın da çok sevdiği Yunan Pizza’nın adıymış. Bu şarkı grubun Songs of Patience albümünün en sevdiğimiz parçası oldu ve bizi hipnotize etmeyi başardı.

6. Sean Lennon – Parachute

John Lennon ve Yoko Ono‘nun tek çocuğu Sean, müzik dünyasına beş yaşındayken annesinin yayınladığı Season of Glass albümünde bir hikâye okuyarak giriş yaptı. Gençlik dönemlerinde ise annesinin solo albümlerine katkıda bulundu. Aslında ebeveynleri onu bir müzisyen olması için zorlamamış, fakat o ailesinin gittiği yoldan yürümüş ve bizleri etkileyici şarkılarıyla buluşturmayı seçmiş.

7. Travis – My Eyes

90’lı yıllarda İskoçya’da kurulan indie rock grubu Travis, bu şarkısıyla hem bizi replay tuşuna takılı bırakıyor hem de dinleyicisinde güzel hisler…

8. Grizzly Bear – Slow Life

Grizzly Bear’ın bu şarkısı The Twilight Saga: New Moon filminin soundtrack’inde yer almıştır.

9. Wye Oak – Civilian

The Walking Dead‘in 2. sezon 10. bölümünden aklımızda kalan bu şarkı, hem kendisini duyduğunuz andan itibaren defalarca kez dinlettiriyor hem de yaşamı sorgulamaya iten buruk duygularla baş başa bırakıyor.

10. Angus & Julia Stone – Grizzly Bear

Avusturalyalı iki kardeşi bulunduran küçük ekibin yoğun duygular hissettirdiği huzur veren şarkısı Grizzly Bear dinlemeye değer.

Kaynak: 1,2

Beğen
Beğen Harika Heuheu WOW Olmamış Kızdım!
56

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here