Beğen
Beğen Harika Heuheu WOW Olmamış Kızdım!
2

1994 yılında Londra’da kurulan “Archive”; trip hop, post-rock gibi tarzları öyle güzel harmanlıyor ki, insan dinlerken kendini bambaşka bir boyutta hissetmeden edemiyor. Trip hop parçaların genel özelliği olarak grubun şarkılarında sizi depresyona sürükleyebilecek bir karanlıkla kendinizi ister istemez eşlik ederken bulacağınız güçlü bir ritim duygusu biraraya geliyor. Bu doku itibariyle grubun tarzı, Massive Attack ve Portishead gibi isimlerden aşina olduğumuz bir hisse sebep oluyor dinleyenlerde.

Darius Keeler ve Rosko John tarafından kurulan grup, kariyerine 11 stüdyo albümü sığdırmayı başarmış 1994 yılından bu yana. Albümler ise sırası ile şöyle: Londinium (1996), Take My Head (1999), You All Look The Same to Me (2002), Noise (2004), Lights (2006), Controlling Crowds (2009), Controlling Crowds -Part IV (2009), With Us Until You’re Dead (2012), Axiom (2014), Restriction (2015), The False Foundation (2016).

Grubun mükemmel diyebileceğimiz onlarca şarkısı mevcut, ancak bu kez sizlerle grubun beşinci albümünde yer alan ve albüme de ismini veren “Lights” şarkısını paylaşacağız. 18 dakika gibi normalde dinlediğimiz parçalara kıyasla çok uzun sayılabilecek bir süreye sahip olan şarkı, bütünü ile ruh halinizi ele geçirmeyi başarıyor. İnişleri ve çıkışları ile grubun diğer şarkıları arasından sıyrılarak bize işitsel bir şölen yaşatmayı başaran “Lights”, her trip hop severin listesinde bulunmalı diye düşünüyoruz.

Bu muazzam şarkıyı kulaklıkla dinlemenizi ve ritme kendinizi teslim etmenizi şiddetle tavsiye ederek sizi şarkı ile baş başa bırakıyoruz, keyifli dinlemeler!

 

Beğen
Beğen Harika Heuheu WOW Olmamış Kızdım!
2

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here