Beğen
Beğen Harika Heuheu WOW Olmamış Kızdım!
11

Yaklaşık bir senedir ekranlardan uzak olan tiyatronun genç ve yetenekli oyuncusu İlayda Fidanlık, bu sıralar beyaz perdede izlediğimiz “Öğrenci Kafası:Soygun” adlı sinema filmi ile karşımızda. Haliç Üniversitesi Tiyatro bölümünden mezunu olan enerjisi son derece yüksek, her alanda kendini geliştirmek isteyen genç ve güzel oyuncuyu gelin biraz daha yakından tanıyalım.

Merak ediyoruz da oyunculuğu seçerkenki en büyük motivasyonunuz neydi?

Kendimi anlamaya biraz daha yaklaşacak olmamdı.

Ne kadardır, kaç yaşından beri bu sektördesiniz?

Çocukluğumdan beri sahnelerdeyim demeyi çok isterdim ama tiyatroya atılmam damdan düşer gibi bir anda oldu. Her şey lise sonda “ben tiyatro okumalıyım”la başladı. Kısacası sektöre atılmış sayılmam ama oyunculuk serüvenim 18 yaşındayken Haliç Üniversitesi Tiyatro bölümünü kazanmamla başladı diyebilirim.


Eğer bir oyuncu olmasaydınız, bugün muhtemelen neyle meşgul olurdunuz?

Muhtemelen insanı irdelemeye devam ederdim ya da sanatın herhangi bir dalıyla uğraşırdım. Fazla uzaklaşmış olacağımı sanmıyorum 🙂

Sadece oyunculukla mi ilgileniyorsunuz; yoksa yönelmek istediğiniz veya hali hazırda yöneldiğiniz başka alanlar da var mı?

Yönelmek istediğim çok fazla alan var. Her zaman çok yönlü insanlara karşı büyük hayranlık besledim. Yazmak, enstrüman çalmak, dans etmek , çizmek ve aynı zamanda da gezmek. Oyunculuğun dışında tabii. Çocukluğumdan beri hepsiyle biraz biraz ilgilenip bıraktım. Sanırım maymun iştahlıymışım biraz. Şimdiyse kafamı vuruyorum neden ilerletmedim diye. Ama bir gün yarım bıraktığım tüm bu işleri tamamlayacağım. İnanıyorum.

Peki “idol” olarak gördüğünüz birilerinden söz edebilir misiniz?

Küçük Kara Balık 🙂

Vizyona girmiş olan “Öğrenci Kafası: Soygun” filminde rol aldınız. Proje hakkındaki düşüncelerinizden biraz bahsedebilir misiniz, biz izleyicileri neler bekliyor?

Adı üzerinde film tam öğrenci kafası! İzleyicileri kendi öğrenciliklerine götürecek eğlenceli, komik, macera dolu bir gençlik filmi. İyi günde, kötü günde her zaman sımsıkı devam eden eğlenceli bir dostluk öyküsü sizi bekliyor.

Sinema tarihindeki ünlü bir karakteri oynayacak olsanız, bu kim olurdu?

Benim gibi kararsız ve değişken biri için zor bir soru aslında bu. Batman Dönüyor’dan Catwoman’da demek istiyorum, Tiffany’de Kahvaltı’dan Holly Golightly’yi de. Ya da Thelma ve Louise’den Thelma Dickenson’ı da çünkü.

Birlikte çalışmaktan mutluluk duyduğunuz isimlerden söz edebilir misiniz? Bunun yanında gelecekte birlikte çalışmayı çok istediğiniz bir usta oyuncu var mı?

Açıkçası şu ana kadar yer aldığım projelerde mutsuzluk duyduğum pek bir kimse olmadı. Hepsi benim için birer birer değerli insanlar. Özellikle de Öğrenci Kafası filminde birlikte rol aldığım herkes.

Birlikte çalışmak istediğim usta oyuncu sorusu ise şu an benim için çok zor. Karar veremiyorum ama şu aralar Haluk Bilginer hayranlığım tekrar nüksettiğinden, yakın zaman için Haluk Bİlginer diyor ve umuyorum.

Merak ettiğimiz bir diğer konu da oyuncuların role hazırlanırken, role girmeye çalışırken başvurduğu yollar. Sizin kendinize özgü metodlarınız var mı, ya da “totemleriniz”?

Herhangi bir totemim yok. Çalışma metodumu da en kolay şekilde anlatmak istersem eğer, yakalamak istediğim ilk şey doğallık. Karakter etiyle kemiğiyle mutlaka İlayda kadar gerçek olmalı. Sadece bir et yığını ortaya çıkarmak en büyük korkum. Kendimin ya da başkalarının deneyimlerinden yola çıkarak ruh üflüyorum ki dediklerine öncelikle ben inanabileyim.

Bu yolda “en büyük destekçim” diyebileceğiniz birisinden söz edebilir misiniz?

Ailem! Hiç bir zaman hayallerime ve yoluma karşı çıkmadı. Beni en gerçek halimle kabul edip yanımda olan kişiler onlar. Varlıkları bile en büyük destek benim için.

Wannart ailesi olarak bu keyifli sohbet için İlayda Fidanlık’a teşekkür ediyor ve hayallerini gerçekleştirmesi yolunda kendisine başarılar diliyoruz!

Beğen
Beğen Harika Heuheu WOW Olmamış Kızdım!
11

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here