Beğen
Beğen Harika Heuheu WOW Olmamış Kızdım!

Bazen ruhumuz yorulur ve dinlenmeye ihtiyaç duyar. Bu dinlenme sırasında sınırlarımızı genişletmek, hüzünlüyken mutlu olabilmek ve kendimizle baş başa kalmak isteyebiliriz. Tam bu anlarda ekspresyonist yönümüzün ağır basar ancak bu yönümüzü açığa çıkarmakta zorlanırız. Bu durumlarda bize en iyi gelecek ve eşlik edecek şey ise genellikle müzik oluyor. Kendimizi açıklayamadığımız durumları tek tek özetliyor ve bu tarz anları daha yoğun yaşamamıza sebebiyet veriyor. Nothing But Thieves ise bu anlarımızda bize eşlik edebilecek en iyi gruplardan biri. Şarkılarının hissiyatı, dışa vurumu ve yoğunluğu ile insanın hiç açıklayamayacağı anlarda imdadına koşan ve ona yardım ederek ruhumuzu dinlendiren, huzura kavuşturan bir grup.

Nothing But Thieves 2012 yılında İngiltere’de kurulan bir Alternatif Rock grubu. Grup, davulda James Price, Gitarda Dom Craik ve Joe Brown, Bas gitarda Philip Blake ve vokalde Conor Mason olmak üzere beş kişiden oluşuyor. Özellikle vokalleri Conor’a ayrı bir parantez açmak gerekir. Sıra dışı stili ve mükemmel falsettoları ile grubun en önemli parçası olduğu aşikar. Grup 2012’de kurulduktan sonra 2 sene boyunca zamanını sürekli demo kaydederek geçirdi. 2014’de ise ilk EPleri Graveyard Whistling’i yayınladı. Bu EP’den sonra Twenty One Pilots’un London’s Electric Brixton’da olan konserinde ön grup olarak sahne aldılar. Ardından 2015’de kendi isimlerini verdikleri albümleri Nothing But Thieves’i yayınlayan grup ilk albümlerinden itibaren büyük bir yükselişe geçti. Albümde bulunan If I Get High, Wake Up Call, Ban All The Music ve Trip Switch şarkıları ile yüksek dinlenme rakamlarına ulaşan grup bu sayede İngiltere’de yapılan Reading&Leeds isimli festivalde sahneye çıktı. Hemen arkasından ise Muse’un ön grupluğunu yapan grup sahne performansları sayesinde çok hızlı şekilde bir büyük bir kitle edindi.

Mayıs 2017’de ikinci albümlerinin promosu olarak Amsterdam isimli yeni bir tekli yayınlayan grup single sonrası küçük bir konser turuna çıktı. Tüm konserleri yok satan grup, yeni bir grup olmasına rağmen harika bir başarıya imza attı. Single sonrasında yeni albümleri Broken Machine Eylül 2017’de yayınlandı. Albüm tam anlamı ile patladı. Broken Machine, Sorry, Particles, Live Like Animals, Amsterdam, Soda ve I Was Just A Kid gibi albümde bulunan bir çok şarkı kısa süre içerisinde hit oldu. Albüm sonrası çıktıkları turnenin tüm konserlere yine sold out olarak çıkan grup aynı zamanda Muse’un bazı konserlerinde yine ön grup olarak boy gösterdi.

Daha yeni bir grup olmalarına rağmen şimdiden birçok önemli grubun saygısını kazanmış durumda olan Nothing But Thieves, asla kendini tekrar etmeyen şarkıları ile size en iyi eşlik edebilecek gruplardan biri. Her şarkısında farklı bir anınızı canlandırabilecek ya da içinizde olan duyguları dışarı çıkarabilecek bu eşsiz grubun gelecekte neler yapabileceğini hep birlikte göreceğiz.

Beğen
Beğen Harika Heuheu WOW Olmamış Kızdım!

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here