Televizyon dünyası her yıl dağarcığımıza yepyeni karakterler katıyor. Bazılarıysa yaratılan isimlerin arasından sıyrılıp gönlümüze taht kuruyor, bazen içinde bulundukları dizinin bile önüne geçiyor, kendilerinden sonra yaratılan karakterlere ilham oluyorlar. İşte o ikonikleşen karakterlerden bazılarını sizler için derledik.

Gina Linetti – Brooklyn Nine – Nine

Gina, izlediğim karakterler arasında şüphesiz kendine en çok güveneni. Yeteneklerinden ve değerinden asla şüphe etmeyişiyle kendisini “İnsanların Paris’i” olarak tanımlıyor. Sinir bozucu bir tarafa kayabilecekken o ince çizgiyi, Chelsea Peretti‘nin muhteşem oyunculuğuyla aşmamayı başarıyor ve Brooklyn Nine – Nine‘ın olmazsa olmazlarından biri haline geliyor.

Chandler Bing – Friends

Friends, her ne kadar yarattığı tüm karakterle aklımıza kazınmış bir dizi olsa da Matthew Perry‘nin hayat verdiği Chandler Bing, çoğu izleyicinin gözünde bir adım öne çıkmayı başarıyor. Kendi deyimiyle “hayata karşı savunma mekanizması olarak geliştirdiği” mizahı, bitmek bilmeyen sarkastik yorumlarıyla dizinin en çok güldüreni. Sadece mizahi açıdan katkısıyla değil, gerek Monica‘yla olan izlemeye doyamadığımız ilişkisi, gerekse Joey ile aralarındaki o sarsılmaz bağ ile dizinin en önemli ve en çok sevilen dinamiklerinin yarısı oluşuyla da kendisini sevdiriyor.

Barney Stinson – How I Met Your Mother

How I Met Your Mother deyince aklıma gelen ilk ve isim Barney Stinson. Benim için dizinin bile önüne geçmeye başardığını rahatlıkla söyleyebilirim. Sadece dizinin mizahına olan katkısıyla değil, karakterler arasında en çok gelişen, dönüşen isim olmasıyla da diğerlerinden birkaç adım önde duruyor. Neil Patrick Harris tarafından dokuz sezon boyunca başarıyla canlandırılan Barney, ismini çoktan efsaneler arasına yazdırmayı başardı bile.

April Ludgate – Parks and Recreation

Parks and Recreation, karakter açısından belki de en zengin sitcomlardan biri. Dünyasında, ikonikleşen pek çok karakter barındırıyor. Benim için en öne çıkanıysa Aubrey Plaza‘nın hayat verdiği April Ludgate. Dizi boyunca en çok olgunlaşan, pozitif yönde değişen karakter aynı zamanda. Onu 19 yaşında bir stajyerken tanıyor, genç ve güçlü bir kadına dönüşümünü izliyoruz. Her şeyiyle izlediğim en orijinal ve sevilesi karakterlerden.

Nick Miller – New Girl

Jake Johnson tarafından canlandırılan New Girl‘ün yaşlı ruhlu, tembel Nick Miller’ı dizinin fanları tarafından çok ama çok seviliyor. Johnson’ın karaktere kattığı mimikler ve komedik zamanlaması da Nick’i efsaneleşen karakterler arasına sokuyor.

Michael Scott – The Office

Steve Carell‘in muhteşem yorumuyla izlediğimiz Dunder Mifflin‘in biricik patronu Michael Scott, başkası adına utanma halini en derinden hissettiren, komedi tarihinde yazılmış en ikonik karakterlerden bir tanesi.

Abed Nadir – Community

Community‘nin tartışmasız en çok öne çıkan karakteri, sitcom dünyasında izlediğim en orijinal karakterlerden biri Abed. Televizyona, sinemaya, pop kültüre olan sevgisiyle tanıdığımız Abed, hayatını da bir diziymişçesine yorumluyor. Dizi boyunca sosyal sinyalleri anlamakta, empati kurmakta yaşadığı sorunlar “asperger sendromu” yaşayan bir karakter olduğuna işaret ediyor.

Phil Dunphy – Modern Family

Ty Burrel‘ın yaklaşık on yıldır hayat verdiği Phil, Modern Family‘nin en sevgi dolu, en çok sevilen karakterlerinden.

Liz Lemon – 30 Rock

Komedi dünyasının en başarılı isimlerinden biri olan Tina Fey tarafından yaratılmış ve canlandırılmış, 30 Rock‘ın en sevilen karakteri Liz Lemon da ikonikleşen karakterlerden bir tanesi.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here