İlkbahar-Yaz 2020 koleksiyonu için kanvas kumaşla yeniden yorumlanan Lady Dior çanta, Lady D-Lite adıyla raflardaki yerini alıyor.

Evin ruhunun özü olan Lady Dior, mimari çizgileriyle Dior Atölyesi‘nin mükemmel işçiliğinin sembolü olarak öne çıkıyor.

İkonik çanta, 2020 ilkbahar-yaz hazır giyim koleksiyonu için tamamen nakışlı, Lady D-Lite adlı Dior’un özel uzmanlığını yansıtan versiyonuyla yeniden keşfedildi.

Çantanın tasarımı ise elbette benzersiz bir ritüelin sonucu. Bu adımlar ise şöyle: İlk olarak teneke kutu motiflerine dayanan üç boyutlu ton sur ton işlemelerinin gerçekleştirilmesinin ardından ahşap form üzerinde titizlikle montaj çalışması yapılmış. Son olarak da çantayı günlük kullanıma daha dayanıklı hale getiren özel bir yüzeyle kaplama işlemi tamamlanmış.

Aksesuar olarak eklenen metalik parçalar (tokalar, halkalar ve Mösyö Dior‘un alameti farikası diyebileceğimiz şans jetonlarına övgüde bulunan yeni takılar da dahil olmak üzere) moda evinin zarafet amblemini daha da geliştiriyor.

Her detayıyla zamansızlığı, grafik stilini noktalayan “Christian Dior” imzası da tasarımın güzelliğine katkıda bulunuyor.

Uyumlu bir kayışla teslim edilen çanta, her görünüme uyum sağlaması adına gri, siyah, bej, pembe ve beyaz olmak üzere beş farklı renkte üretilmiş.

Büyük özen ve hassasiyetle tasarlanan çantanın üretimi, adeta tutku ve sabrın kombinasyonunu içeriyor!

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here