Nisan ayında satışa çıkan Samsung Galaxy Fold kısa süre içerisinde yaşadığı sıkıntılar ile piyasadan toplatıldı ve geri ödemeleri yapılmıştı. Samsung, sonrasında üzerinde testler yapıp daha iyi hale getirip tekrar piyasaya sunacaklarını belirtmişti.

Sonunda o tarih belli oldu. Öncelikle telefon 6 Eylül 2019 tarihinde Güney Kore’de satışa çıkacak. ABD’de ise 27 Eylül 2019 tarihinde satışa çıkması beklenen telefonun diğer ülkelere ne zaman geleceği konusunda bir açıklama yapılmış değil. Ancak telefon bu sefer 2 renk seçeneği ile geliyor; Cosmos Black ve Space Silver.

Değişen şeylere gelecek olursak en çok yaşanan problemlerden birisi kullanıcıların ekranın üstündeki plastik parçayı ekran filmi zannedip çıkartmıştı ve bu durum ekranın dokunmatiğine kalıcı zarar veren bir durum olarak yer aldı. Bu durumda ekranın üstündeki o yüzeyin çerçevenin altına alınması ile çözülmüş. Ve eklem tarafında yer alan menteşe ile gövde arasındaki boşluk azaltılmış.

Sonrasında eklem kısmından telefonun içine giren parçalar yüzünden telefon hasar görebiliyordu ve bu durum telefonun bozulmasına sebep oluyordu. Bu durumda alt tarafta girişi kapatan koruyucu bir parça konularak çözülmüş.

Fiyat yine 1980 dolar olarak değerini korumuş olan telefonun bir de yakın zamanda bir 5G versiyonunun da çıkması beklenmekte.

Kaynak-1 Kaynak-2 Kaynak-3

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here