Konu moda ve güzellik markaları olduğu zaman üretimler sadece kıyafet ya da kozmetik sektörü ile sınırlı kalmıyor. Dünya çapında bir üne sahip olan markalar bazen akıl almaz fiyatlara, aslında uzmanlıklarının dışında olan ürünler de üretebiliyor.

Bunlardan bazıları Louis Vuitton jenga seti, Chanel basketbol topu gibi ürünler. Yok artık bu markalar neden bu ürünleri üretti dediğinizi duyar gibiyiz, fakat gerçek. İşte karşınızda dünyaca ünlü markaların kendi alanları dışında ürettiği ürünler.

1. Louis Vuitton Jenga Seti

Üretimi planlandıktan 6 ay sonra üretime geçen ürün başta görenleri şaşırtıyor, fakat Louis Vuitton’un bu renkli jenga kulesinin oldukça şık durduğunu inkar etmek imkansız. Şık, cam bir kutusu olan ve kırmızı, mor, pembe ve mavi renklerden oluşan pleksi jenga oyununa sahip olmak için 1,960£ ödemeniz gerekiyor. Markanın “bütün aileyi memnun etmek için ilginç bir hediye” olarak nitelendirdiği her bir tuğla, Fransız moda evinin motifleriyle süslenmiş.

2. Smeg x Dolce ve Gabbana Buzdolabı

2017 yılının Aralık ayında 36.000£ ‘luk fiyat karşılığında Londra’da satılan Dolce ve Gabbana buzdolabı, oldukça alay konusu olmuştu. Söz konusu elle boyanmış buzdolabı, yerel moda şirketi Smeg ile iş birliği içinde İtalyan moda evi tarafından tasarlanan çeşitli mutfak eşyalarının bir parçasıydı. Sicilya esintili mutfak eşyaları koleksiyonu ilk olarak 2017 yılında piyasaya sürüldü ve 499.95 £ ‘dan başlayan bir ekmek kızartma makinesi, 699.95 £’ a mal olan bir blender ve 499.95 £ olarak fiyatlandırılmış bir meyve suyu içermektedir. İnanılmaz derecede pahalı mı? Evet. Peki göze hitap ediyor mu? Kesinlikle evet.

3. Prada Ataş Para Tutucu

2017 yılında piyasaya sürülen 125£’luk bir metal para tutucu. Saf gümüşten yapılmış ataşın yüksekliği 6,5 cm. Tabii ki ürün piyasaya ilk sürüldüğü zaman özellikle sosyal medyada dalga konusu oldu. “Bu ataş sadece paramı değil hayatımı da bir arada tutabilecek mi?” gibi alaycı tweetler bir süre devam etti.

4. Raf Simons Koli Bandı

2017’de, Belçikalı moda tasarımcısı Raf Simons, özel tasarımlı koli bandı üretmişti. “RSYP Gençlik Projesi” ve “Walk With Me” sloganlarıyla tasarlanan koli bandı 200 dolara satıldı (159 £). Aynaya bir daha baktığınızda, görünüşünüzü tamamlamak için hangi aksesuara ihtiyacınız olduğunu merak ediyor olabilirsiniz, belki de yüksek moda bir koli bandı şeridi eksiktir.

5. Tiffany&Co Masa Tenisi Kürekler

Amerikan lüks mücevher markası, sözde “Gündelik Nesneler” adında bir koleksiyon çıkarmıştı. Bu koleksiyonun parçalarından biri deri, ceviz ağacı ve gümüşten üretilmiş bir çift masa tenisi raketiydi. Tabii ki raketlerin fiyatı oldukça yüksek.

6. Chanel Basketbol Topu

Bu yaz kendinizi basketbol oynarken de özel hissedebilirsiniz. Spor aksesuarları yelpazesinin bir parçası olarak, Chanel şu anda kendi basketbol topunu satıyor. Altın metal ile süslenmiş ve 2.300 dolara (1.832 £) satılan bir basketbol topuna sahip olmak istemez miydiniz? Sahada dövülmekten korkmayacağımız bir topla basketbol oynamayı tercih ederken, bu ürünün işçiliğine de hayran kalmadan edemiyoruz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here