Büyük-küçük çoğumuz animasyon izlemeyi severiz. İşte soğuk kış akşamlarında yorganın altına girip izlemeniz için birbirinden güzel animasyon önerilerimiz.

1. Grave of The Fireflies, 1988

Film, 2. Dünya Savaşı sırasında Japonya’da yaşamakta olan Seito ve Setsuko’nun hayatta kalma ve hayatlarına devam etme çabalarını anlatıyor.

2. Paprika, 2006

Terapistler, hastalarının düşlerine girmesini sağlayan bir makine kullanmaktadır ve bir gün bu makine çalındığında dünya genelinde bir karmaşa yaşanır. Tüm rüyaların bir anda ortaya dökülmesini engelleyebilecek tek kişi ise genç terapist Paprika’dır.

3. The Tale of the Princess Kaguya, 2013

Yaşlı bir oduncu ve karısı bir bambu ağacının sapında, avuç içi büyüklüğünde bir kız bulur. Bu kız hızla büyüyerek güzeller güzeli bir kadına dönüştüğünde, etrafındaki her insanı etkilemeyi başaracaktır.

4. Nausicaä of the Valley of the Wind, 1984

İnsanoğlunu yok olma tehlikesinin eşiğine getiren savaş sonrasında zehirli bir gaz ortaya çıkar. Bütün doğa yaşamı sona erdiren bu gazdan kurtulmanın yolunu ise Prenses Nausicaä arayacaktır.

5. Time of Eve, 2010

Androidlerin günlük hayat içinde sık sık kullanıldığı bir gelecekte, insan ve robot ayrımı yapılamaması sebebiyle androidler için yasal düzenlemeler getirilir. Bir android sahibi olan Rikuo, androidinde bazı gariplikler olduğunu fark edince bunun peşine düşecektir.

6. When Marnie Was There, 2014

Esrarengiz Marnie’yle tanışan Anna, birden ortadan kaybolan arkadaşını bulmak için onun peşine düşecektir.

7. The Girl Who Leapt Through Time, 2006

Sakarlıklarıyla ünlü olan Makoto, geçirdiği bir laboratuvar kazasıyla asla tahmin edemeyeceği bir güce sahip olacaktır.

8. Treasure Planet, 2002

Hayalperest bir genç olan Jim, tamamen farklı karakterleri olan bir mürettebatla uzaya doğru yelken açar. İçine girdikleri bu macerada onları büyük bir hazine beklemektedir.

9. Big Fish and Begonia, 2016

Efsanevi bir ruhlar ülkesinde, ergenliğe girme töreniyle bir yunus olarak insanların dünyasına geçiş yapan Chun için tek bir kural vardır; orada sadece bir hafta kalıp geri dönecektir. Ancak Chun bir kazaya karışınca olaylar beklenmedik bir hal alır.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here