Beğen
Beğen Harika Heuheu WOW Olmamış Kızdım!
194

Renkli ve garip saç modelleri, siyah grup tişörtleri ve bilezikler, piercingler ve göz kalemi bazlı kendine özgü makyajları ile emolar gençlik çağının vazgeçilmez gruplarından biri. Müzik dünyasında pop punk, post hardcore ve metalcore tarzlarında önde gelen pek çok grubun kemik dinleyici kitlesi aslında emolardan oluşuyor, ya da oluşuyordu. Sizlere aslında emo olmasınız bile sevdiğinize emin olduğumuz ve içinizdeki emoyu uyandıracak beş grubun bulunduğu bir liste hazırladık. Keyifli dinlemeler.

1. Panic! At The Disco

Şimdilerde resmi olarak tek üyesi eşsiz vokali ile Brendon Urie olsa da geçmişte Panic! At The Disco, Pop Punk konusunda ciddi bir devrime imza atmıştı. Sahne performansları, eşsiz müzikleri ve tabiki de Brendon‘un vokali ile taklit edilemez bir hal alan bu grubu listenin başına koymasak haksızlık olurdu.

2. My Chemical Romance

Dağılsalar bile şu zamana kadar hiçbir yeni emocore ve pop punk grubu My Chemical Romance‘ın geldiği noktaya ulaşamadı. İkonik bir emocore solisti olan Gerard Way‘in sesi ile hissettirmek istediğini çok iyi aktarabilmesi, kliplerindeki görsellik ve şarkılarında genç dinleyicilere kitlesine ölüm ve aşk hakkında onların dilinde çok iyi hitap etmesi sebebi ile aslında sadece emoların değil çoğu müzik dinleyicisinin saygısını kazanmış bu grup kesinlikle bu listede bulunmayı hak ediyor.

3. Paramore

Daha 18-20 yaşlarında hızlı bir şekilde yükselen punk grubu Paramore hızlı yükselmesine rağmen hızlıca bir düşüş yaşamıştı. Son albümleri ile kendi tarzlarından uzaklaşarak geçmişte kazandıkları kitle tarafından şimdilerde karalansalar da geçmişte yaptıkları şarkılar ciddi anlamda saygıyı hak ediyor.

4. Sleeping With Sirens

Post Hardcore‘un emo kitlesi tarafından en çok sevilen grubu olan Sleeping With Sirens kliplerinde ve şarkılarında da taşıdıkları sosyal mesajlar ile de dinleyici kitlesine örnek bir grup niteliği taşımakta. 2012-2014 arası büyük bir yükselişe imza atan grup şimdilerde sakince kariyerlerine devam ediyor.

5. Black Veil Brides

İmaj olarak glam olsalar bile emolar tarafından müziğin metal tarafına ilk adım olan bu grup geçmişte çok sevilse de şimdilerde çoğu insan tarafından pişmanlık olarak görülüyor. Belki artık sizin için pek anlam ifade etmeyin ama zamanında BVB‘nin şarkılarını arka arkaya dinlediğinizi biliyoruz 🙂

Beğen
Beğen Harika Heuheu WOW Olmamış Kızdım!
194

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here