Beğen
Beğen Harika Heuheu WOW Olmamış Kızdım!
13

1999 yılından bu yana bir arada çalışmalarını sürdüren Norveçli indie pop/indie folk ikilisi Erlend Øye ve Eirik Glambek Bøeın tanışmaları çok daha eskiye dayanıyor aslında. Birbirlerini 11 yaşından bu yana tanıyan iki arkadaşlar onlar ve 16 yaşlarına geldiklerinde bu tutkularını birkaç arkadaşları ile bir müzik grubu kurarak sürdürme kararı alıyorlar. 1999 yılında ise ikili, bildiğimiz “Kings of Convenience” halini alarak çalışmalarını sürdürmeye başlıyor.

İkilinin üç stüdyo albümü bulunuyor. Bunlar sırası ile: Quiet Is The New Loud (2001), Riot On An Empty Street (2004) ve Declaration Of Dependence (2009). Parçaların tamamı sakinlikleri ve akustik tarzları ile dikkat çekerken grubun şarkılarının söz ve besteleri de Øye ve Bøe ikilisine ait. Parçalarında kullandıkları ana enstrüman olan gitara da yine kendileri hayat veriyorlar. Şarkılarındaki sıcacık romantizm etkisi kuzeyin soğuklarına meydan okurcasına insanın ruhunu ele geçiriyor ve bizleri her şeyin oldukça keyifli ve mutluluk verici olduğu başka bir boyuta taşımayı başarıyor. Bir nevi sesler ve notalarla ettikleri dans, insanı aşık olmaya sürükleyen ve huzur veren bir his uyandırıyor.

Şimdi sizleri dinlediğinizde kendinizi gülümserken bulacağınız bu sempatik ikilinin şarkılarından oluşan küçük bir liste ile baş başa bırakıyoruz, keyifle dinlemeniz dileği ile!

  1. I’d Rather Dance With You
  2. Misread
  3. Me In You
  4. Know-How (feat. Feist)
  5. Boat Behind
  6. Cayman Islands
  7. Homesick
  8. Mrs. Cold
  9. Riot On An Empty Street
  10. Winning A Battle, Losing The War
Beğen
Beğen Harika Heuheu WOW Olmamış Kızdım!
13

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here