IBM (International Business Machines; Uluslararası İş Makineleri) , merkezi ABD’de bulunan, dünyanın en büyük bilişim teknolojisi şirketidir. 410.000’i aşkın çalışanı ile 170’ten fazla ülkede faaliyet göstermektedir. Faaliyet gösterdiği alanlar arasında bilgisayar ve donanım üretimi, yazılım, servis hizmetleri, sunucu servisleri ve AR-GE bulunmaktadır. Dünyada her yıl en fazla yeni patent alan şirket durumundadır.

Dünyanın en büyük bilişim teknolojisi şirketi olunca, işe alım süreçleri de bir hayli zor ve meşakkatli oluyor. Deyim yerinde ise ince eleyip sık dokumaktan bile öteye geçiyor. IBM’in giriş düzeyi teknik pozisyonlara başvuran adaylar, zorluğu ile bilinen Bilgi İşleme Uygunluk Testi‘ ne giriyor. Biz de bu testin bir benzerini sizler için hazırladık. Günün birinde IBM gibi global bir şirkete girecek olursanız, bu testimiz sizin için güzel bir antrenman olacaktır.

Testimizin yarısı matematik ilişkili sözcük problemleri, kalanı ise sayı dizisi tamamlamadan oluşuyor. Gerçek testte soru başına iki dakika verildiğini ekleyelim, sıra sizde, bol şans!

Not: 4-6 numaralı sorular sayı dizisi sorularıdır.

Sonucu görmek için quizi paylaş !


Sonucu görmek için kim olduğunu söyle !

IBM'in Zorluğuyla Ünlü Testini Çözebilecek Misin? %%total%% soruda %%score%% doğru!

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here