Bir şarkıdan ne bekleriz? Bazen iyi hissettirmesini, bazen yaşadığımız melankolik ruh haline ortak olmasını, hatta bazen bize soyut şekilde acı vermesini belki… Bizler için birçok anlamı olabilen ve bizim ona yüklediğimiz anlam üzerinden anlamlanan bir şey müzik. Bu kez dinlediğinizde hem sözleriyle hem de enstrümanlarla yakaladığı uyum sayesinde yaşam ve ölümü aynı anda hatırlatacak güzellikte, kendinizi belki de uzun zamandır hissetmediğiniz kadar huzurlu hissettirecek bir şarkıdan söz edeceğiz sizlere: Saturn.

Öncelikle bizleri böylesine dinginleştirebilen bu mükemmel şarkının mimarından söz etmek gerek ama tabii: Sleeping At Last. Sleeping At Last aslında şarkıcı, söz yazarı, yapımcı ve besteci Ryan O’Neal’ın “müzikal bir proje” olarak tanımlayabileceğimiz şekilde kullandığı takma adı. Bu isim The Twilight Saga: Breaking Dawn- Part 1, Bones, Criminal Minds, Grey’s Anatomy gibi pek çok popüler yapımda karşımıza çıktı aslında bugüne kadar, ancak parçaların kullanıldığı yapımların popülerliğine rağmen tabiri caiz ise “underrated” bir isim olarak varlığını sürdürmeye de devam etti. “Saturn” ise 2014 yılında “Atlas: Year One” ismi ile yayınlanan 30 şarkılık özel bir projenin bir parçası ve projenin geri kalanı da oldukça keyif verici türden.

Şimdi yavaşça arkanıza yaslanın ve bu muazzam şarkının klibini tam ekran olarak izlemeye koyulun. Sizleri 4 dakika 49 saniyeliğine daha huzurlu hissetmeye davet ediyoruz. Bu güzelliği dinlerken/izlerken en az bizler kadar keyif almanız dileği ile!

 

 

Kaynak: http://www.sleepingatlast.com/

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here