90’ların vazgeçilmez romantik komedi oyuncusu Hugh Grant, yaşlandıktan sonra ilgi çekici roller almaya başladığını açıkladı.

Hugh Grant, Four Weddings And A Funeral, Notting Hill gibi klasiklerin oyuncu kadrosunda yer almıştı ve daha sonra Grant, 2014 yapımı Çapkın Profesör’den (The Rewrite) bu yana hiçbir romantik komedide rol almamıştı. Ancak 59 yaşındaki oyuncu, Guy Ritchie’nin yönetmenliğindeki The Gentlemen’deki rolü gibi tekliflerin yaşlandığı için kendisine gelmeye başladığını açıkladı.

Hugh Grant bir radyo programına şu açıklamada bulundu: “Daha önce de dediğim gibi romantik komediler için fazla yaşlanıp çirkinleşince son derece ilginç rol teklifleri almaya başladım. Florence (Florence Foster Jenkins) ilginç bir roldü. Ayı Paddington (Paddington 2) muhteşem bir film. Sonra BBC dizisinde (A Very English Scandal) Jeremy Thorpe’u canlandırdım. Ve evet, birdenbire 20 yıl boyunca sahip olabileceğim bir kariyer görebilmeye başladım.

Oyunculuğa ilk başladığı yıllarda bunu geçici bir iş olarak gördüğünü söyleyen Grant, “Kulağa nankörce geldiğini biliyorum ve nankörlük etmemeliyim de. İnsanlar bana muhteşem fırsatlar verdi. Richard Curtis beni zengin etti. Çok, çok minnettarım. Ve bu filmlerin muhteşem olduğunu düşünüyorum. Ama demek istediğim, son 5 senedir aşık olmak ya da birine çiçek vermek zorunda olmamak çok güzeldi.” dedi.

Hugh Grant in A Very English Scandal (2018)

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here