Bazı diziler vardır ki, bitişinden sonra ne kadar zaman geçmiş olursa olsun dönüp tekrar tekrar izlemek isteriz. How I Met Your Mother da pek çok insan için bu kategoriye giriyor. İlk bölümü 2005 yılında yayımlanmış ve bitişinden bu yana beş yıl geçmiş olsa da…

Not: Lütfen Friends hayranları üstüne alınmasın çünkü onlar için de bir yazı hazırladık.

Konumuza dönecek olursak, malum yeni yıl kapıda. Bu ruhu derinlemesine hissetmek adına pek çok film yapılmış ama canınız tanıdık ve ev hissi veren bir şeyler izlemek istiyor ama dönem modası da ilginizi mi çekiyor? Öyleyse buyurun yazıya, çünkü sizler için How I Met Your Mother’ın Noel bölümlerinden ve en sevdiğiniz karakterlerin kıyafetlerinden oluşan bir yazı derledik. Yazının sonunda bir oturuşta tüm bölümleri izlemek serbest. Haydi başlayalım! Ha bir de -SPOILER- içerir!

1. How Lily Stole Christmas                        (2. Sezon 11. Bölüm)

Bölüm, Lily’nin Marshall için, onun deyimiyle “Winter Wonderland” hazırlamasıyla başlar. Yani Lily tüm evi en güzel süslerle donatıp Marshall’ın en sevdiği kurabiyelerden yapmıştır ama Marshall işlerini bitirene kadar hiçbir şeyi görmek istemiyordur. Lily ise Ted onu kızdırdığı için tüm süsleri toplayıp gider. 2006 yılında yayımlanan bölümde, kıyafetlerin de dönemin modasını fazlasıyla yansıttığını görebiliyoruz. En çok dikkat çekenler ise yarım kollu gömleğinin içinden uzun kollu kazağı görünen ve bu görünümünü beline oturan bir kemerle tamamlayan Lily ve kırmızı kazağının içine giydiği kareli gömleğiyle Ted.

2. Little Minnesota (4. Sezon 11. Bölüm)

Ted’in kız kardeşi Heather ile tanıştığımız bölümün ilk fotoğrafında, ikiliyi şık bir yemekte görüyoruz. Heather, bu etkinlik için mor bir gece elbisesi tercih ederken Ted, MacLaren’s Barı’na gidermiş gibi sıradan bir kazakla karşımıza çıkıyor. Giyim konusunda her zaman en iyi tercihleri yaptığı söylenemeyen Robin ise yine pek anlam veremediğimiz bir kıyafetle bir Minnesota barında Marshall’a eşlik ediyor. Neyse ki yıl 2008 ve moda tercihleri günümüzden biraz farklı.

3.False Positive (6. Sezon 12. Bölüm)

Lily ve Marshall iki aydır süren başarısız bebek denemelerinin ardından Lily’nin hamile kaldığını öğrenip mutlu haberi diğerleriyle paylaşır, ancak gerçek pek de öyle değildir. Bu haberin ardından gruptaki herkes teker teker hayatını sorgulamaya başlar. Sahnede grubun değişmeyen şık beyefendisi Barney’i “Suit Up” felsefesine uygun şekilde tabii ki takım elbisesiyle görüyoruz. Ted de kendinden beklendiği şekilde kazak içi gömlek ve kot pantolonu ile “mimarlar şıktır” algısını yerle bir ediyor. Yıl 2010 ama Robin’in tarzında henüz bir ilerleme görmek mümkün değil. Lily’nin tasarım kıyafetlere olan düşkünlüğünü ise bilmeyen yoktur herhalde.

4. Symphony of Illumination                       (7. Sezon 12. Bölüm)

Takvimler Aralık 2011’i gösterirken Robin’i şık bir yeşil elbise ve bordo kabanın içinde görüyoruz. Barney gri takımının içine tercih ettiği jilet gibi beyaz gömleğiyle oldukça iyi görünüyor. Bu bölüm, her zamankinin aksine, Ted’in gelecekteki çocuklarına anneleriyle nasıl tanıştığını anlatmasıyla değil de, Robin’in gelecekteki çocuklarına babalarıyla nasıl tanıştığını anlatmasıyla başlıyor. Sürekli Robin’i teselli etmek için orada olan Ted’in ünlü repliğini hatırlamamak olmaz; “Ama Robin Teyze’nizin asla olamadığı bir şey vardı. Asla yalnız kalmadı.”

5. The Over-Correction                                (8. Sezon 10. Bölüm)

Herkesin farklı bir dolabın içinde sıkışıp kalmış şekilde birbiriyle telefonda konuşmasıyla başlayan bölümün devamında Ted, geriye dönüşlerle herkesin nasıl bu hale geldiğini anlatır. Yukarıdaki bölüme ait fotoğrafta ise evinde dahi şıklığından ödün vermeyen Barney Stinson’ı siyah saten detaylı bordo ropdöşambırı ve piposuyla görüyoruz.

6. The Final Page- Part 1&2                        (8. Sezon 11. ve 12. Bölüm)

Evet, yazının başından spoiler alarmı vermiştik. Umarız izlemeyenler merakına yenik düşüp buralara kadar gelmemiştir. Çünkü fotoğraflar her şeyi anlatıyor. Barney’nin dillere destan “The Playbook” kitabının en son ama en önemli bölümlerinden olan “The Robin“in anlatıldığı birbirinin devamı niteliğinde olan parçalar, tahmin ettiğiniz ya da zaten bildiğiniz üzere Barney’nin Robin’i tekrar kazanmak adına yapmış olduğu “oyun”u konu alıyor.

Kaynak

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here