Tam dokuz sezon boyunca Ted Mosby, Robin Scherbatsky, Lily Aldrin, Marshall Erikson ve Barney Stinson ile yeri geldi kahkahalara boğulduk, yeri geldi gizemli sarı şemsiyenin sahibini bulacağız diye canımız çıktı! En nihayetinde 2014 yılının Mart ayında ekranlara veda eden How I Met Your Mother dizisi başka dizilerle kıyaslanmaya devam ediyor olsa bile bizim için hep çok özel bir yere sahip olacak. Sevilen dizi hakkında az bilinen 10 detaya gelin beraber göz atalım:

10- Dizinin jenerik müziği olan “Hey Beautiful” isimli şarkı dizinin yapımcıları olan Bays and Thomas’ın The Solids isimli müzik grubuna aittir.

9-Dizinin yayınlanmaya başladığı ilk dönemde yeni sezon onayı alabilmek konusunda bir garantisi yoktu. Eğer ilk 13 bölümde yayından kaldırılma olasılığı olsaydı anne, Ashley Williams’ın oynadığı Victoria olacaktı.

8-  Dizinin 9 sezonu boyunca, Ted’in çocuklarının tepkilerinin gösterildiği sahnelerin tamamı aslında birinci sezonda çekildi.

7- Dizinin setlerinden biri olan “MacLaren’s”, dizinin yapımcıları olan Carter Bays ve Craig Thomas’ın ikisinin de sevdikleri ve dizide yer almasını istedikleri, New York’taki “McGee’s” adlı bir bardan esinlenerek yaratıldı. Barın adı ise, Bays’in yardımcısı olan Carl MacLaren’dan geliyor.

6- Dizinin bugüne kadar en çok izlenen bölümü 1. Sezonun 10. Bölümü olan “The Pineapple Incident” oldu, bu bölüm 12.27 milyon kişi tarafından izlendi. “The Pineapple Incident” isimli bölümde Carl’ın hazırladığı özel bir karışımdan beş kadeh içen Ted sabahleyin yanında hiç tanımadığı bir kadın, burkulmuş bir bilek ve komodininde bir ananasla uyanır.

5-Dizide Robin Sparkles’ın “Let’s Go To The Mall” isimli şarkısı gerçek hayatta Just Dance 3 adlı oyununa lisanslı olarak alınmıştır.

4- Baş roldeki iki kadın oyuncular olan: Alyson Hannigan ve Cobie Smulders da dördüncü sezonun çekimleri sırasında hamileydi.

3- Dizide bahsedilen internet sitelerinden bir çoğu aslında internette gerçekten yer alan siteler. Bunların arasında hala aktif olanlardan birkaçı ise şunlar: http://www.stinsonbreastreduction.com/http://www.goliathbank.com/http://www.puzzlesthebar.com/

2- Barney Stinson’ı canlandıran Neil Patrick Harris gerçek hayatta da tıpkı dizide olduğu gibi uzman bir illüzyonisttir.

1- Dizinin üç baş rolünün de gerçek hayattaki eşleri dizi süresince birçok kez ekranda göründüler:  Dizide Lily’nin lisedeki erkek arkadaşı Scooter’ı canlandıran David Burtka, gerçek hayatta dizinin baba karakteri Barney Stinson’ı canlandıran Neil Patrick Harris’in eşidir. Robin’in 1. ve 8. sezonda yayın arkadaşı Sandy Rivers’ı canlandıran Alexis Denisof aslında Alyson (Lily) Hannigan’la evlidir. Dizide yer yer Barney’nin iş arkadaşı olarak gözüken ve 9. sezonda bir bölüme de adını veren Gary Blauman karakterini canlandıran Taran Killam Robin’in rolündeki Cobie Smulders’ın hayat arkadaşı.

Bonus: Dizinin bitmesinin ardından hatıra olarak, Josh Radnor (Ted) anı olarak dizideki Mavi Klakson’u, Neil Patrick Harris (Barney), Playbook kitabını ve 5’linin oturduğu loca koltuğunu, senaristler Craig Thomas ve Carter Bays ve yönetmen Pamela Fryman ise birer sarı şemsiye almışlardır.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here