Beğen
Beğen Harika Heuheu WOW Olmamış Kızdım!
332

Netflix, HBO ve Hulu gibi streaming servislerinin mini dizi ve edebi eserlerden uyarlama serilere büyük bütçe ayırması sayesinde dizi sektörü altın yıllarını yaşıyor. Felsefi yönü ağır basan gizem ve suç yapımları, kurgu diziler kadar ilgi çekici biçimde tasarlanan belgeseller, bilinçli ve zekice komediler seyircilerin her sezon beklentisini artırmakla birlikte sinema filmlerine de rakip oluyor. Sinema sektöründen ağırlıklı olarak mini dizi yapımları için transfer olan başarılı oyuncular da son dönemlerde birçok yapımı değerli kılan faktörlerden. Geçtiğimiz ve önümüzdeki sezonlardan başarılı sinema oyuncularının 10 dizisi.

1. I Am The Night (2019)

Hell or High Water, Star Trek ve Wonder Woman gibi yapımlardan tanıdığımız Chris Pine’ın başrolünde yer aldığı yapım gerçek olayları konu alıyor. Evlatlık olduğunu keşfeden Fauna Hodel, geçmişini araştırırken çözülmemiş bir davanın etkisinden kurtulamayan gazeteci Jay Singletary ile tanışır. Karanlık sırlarla dolu araştırmaları ikiliyi Hollywood’un ünlü jinekoloğu Dr. George Hodel’e yönlendirir.

2. The Kominski Method (2018- )

Hollywood veteranlarından Michael Douglas komedi dizisiyle ekrana geliyor. Two and a Half Men, Big Bang Theory gibi uzun soluklu sitcomların yapımcısı Chuck Lorre’nin yapımcılığını üstlendiği projede şöhreti sönmeye yüz tutmuş bir aktörün aktör koçluğu yaparak hayatını kazanmasını izleyeceğiz.

3. Homecoming (2018- )

Savaştan dönen askerler için rehabilitasyon hizmeti veren bir merkezde çalışan Heidi Bergman ve bir an önce sivil yaşama dönmek isteyen eski bir askeri merkezine alan psikolojik gerilim türündeki yapımda 90’ların romantik komedilerinden aşina olduğumuz Julia Roberts başrolde.

4. Escape at Dannemora (2018)

Benicio Del Toro, Patricia Arquette ve Paul Dano’yu gerçek bir hapishaneden kaçış hikayesinde izliyoruz. Hapishanedeki iki mahkumla fazla yakınlaşıp kaçmalarına yardım eden bir gardiyanı konu alan aksiyon dizisinin yönetmenliğini Ben Stiller üstleniyor.

 

5. Camping (2018- )

Girls dizisinin yapımcısı Lena Dunham’dan sivri dilli bir komedi daha izliyoruz. Jennifer Garner ve David Tennant’ın başrollerinde yer aldığı yapım işlerin son derece ters gittiği bir kamp gezisini konu ediniyor.

6. Maniac (2018) 

Emma Stone ve Jonah Hill‘in hem rol aldıkları hem de yapımcılığını üstlendikleri mini dizide iki yabancının katıldıkları ilaç deneyindeki yaşadıkları gizemli olaylara tanık oluyoruz.

7. Sharp Objects (2018)

Amy Adams‘ın sinema yapımlarını aratmayan eşsiz performansıyla 2018’in nitelikli yapımlarından Sharp Objects büyüdüğü kasabada yaşanan cinayetleri haber yapmak üzere görevlendirilen Camille Preaker’ın ailesiyle ve geçmişiyle yüzleşmesini işliyor.

8. Ozark (2017- )

Bir finans danışmanının uyuşturucu kaçakçıları için beş yıl içinde 500 milyon dolar aklamak için ailesiyle birlikte Ozark ormanlarına taşınmasını konu edinen yapım Breaking Bad’e benzetiliyor. Komedi filmlerinden tanıdığımız Jason Bateman başrolde.

9. Big Little Lies (2017- )

Dışarıdan hayatları mükemmel görünen üç annenin hikayelerinin bir cinayetle sonuçlanmasını takip eden yapım, sinema yıldızlarıyla dolu kadrosuyla ilgi çekti. Nicole Kidman ve Reese Witherspoon‘un yer aldığı yapımın 2019’da yayınlanacak 2. sezonuna Meryl Streep de katıldı.

10. Westworld (2016- )

Felsefi alt metniyle izleyicilerini her bölüm sonunda sorularla baş başa bırakan yapımda robotların yer aldığı Western temalı bir eğlence parkının insan psikolojisi, yapay bilinç ve günah kavramları sorgulanıyor. Ünlü oyuncu Anthony Hopkins‘e Jeffrey Wright, Evan Rachel Wood ve Ed Harris eşlik ediyor. Dizinin üçüncü sezonunun 2020’de yayınlanması planlanıyor.

Kaynak 1

Kaynak 2 

Beğen
Beğen Harika Heuheu WOW Olmamış Kızdım!
332

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here