Özellikle son zamanlarda işçilerine maaşlarını ödemediği ve çevreye zarar verecek şekilde üretim yapmalarıyla skandaldan skandala koşarak kendisinden söz ettiren ünlü hazır giyim markası H&M, alışveriş anlayışını belki de gelecek günlerde kökünden değiştirecek bir gelişime imza atıyor!

Son zamanlarda çevreci faaliyetlerin de hız kazanmasıyla birçok marka bilinçlenerek bu faaliyetlere destek olmaya başladı. Son günlerde adından pek de iyi söz ettirmeyen H&M, bu sefer olumlu bir haberle karşımıza çıkıyor.

Yıl içerisinde binlerce kıyafetin çöp olması sebebiyle kıyafetleri kiralama sistemini getirmek isteyen marka, ilk olarak ana vatanı olan İsveç‘te bir deneme süreci başlatıyor. Eğer bu sistem 3 aylık deneme döneminde başarılı olursa, dünyanın farklı yerlerindeki şubelerinde de uygulanmaya başlanacak.

Haftalık 350 İsveç Kronu; yani yaklaşık 210 Türk Lirası‘nı aşmayacak şekilde istedikleri ürünleri kiralayabilecek olan müşteriler, isterlerse kira süresi dolduktan sonra fiyatını ödeyerek ürünü satın alabilecekler.

H&M, dünya genelindeki karbon ayak izinin %10‘undan sorumlu olarak dünya çapında kirliliğe sebep olan ikinci moda markası unvanına sahip.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here