Beğen
Beğen Harika Heuheu WOW Olmamış Kızdım!
1

Freud, yas ve melankolinin aynı şey olmadığını söyler, yasta histerik bir cezalandırılma isteği vardır fakat melankoli böyle değildir. Görülen o ki artık bizler tüm duyguları birbirine karıştırıyor, ayıramıyor ve histerik bir melankoli yaşıyoruz, içinde anlamlandıramadığımız bir yas da var. Zaman zaman bunalıyorsunuz, oturduğunuz yerden hayatınızı sorgulayıp yolunda gitmeyen bir şeyler olduğunu hissediyorsunuz, çözüm yolları sanki her yandan makaslanmış; adım attığınız yer ayaklarınızı dipsiz bir boşluğa çekecekmiş hissine kapılıyorsunuz. Ama gitmek istiyorsunuz. Hep mutlu olacağınız bir yer hayalini kursanız da bazen böyle bir yer olmadığını düşünüyorsunuz. Gece belki de daim kalacak diyorsunuz. Melankoli istemsizce zuhur ediyor, arayışa giriyorsunuz. Böyle anlardan birinde denk gelirseniz duygularınızı pekiştirecek bir demo kaydı var karşınızda: Night Forever.  

İsimleri yok, enstrümanlarının hüznü var. Autumn Rain Melancholy, 2000 yılında Rusya’da kurulmuş bir gotik/doom metal grubu. 2005’de dağılan grup, 2008’den bu yana ise davulcu Rain tarafından aktif tutulmakta. 1 demo kaydı ve 1 albümleri bulunan grubun bahsedeceğimiz demosunun mimarları ise gitarlarda Paul, bas gitarda Gour, davulda Rain ve klavyede Mist mahlaslı müzisyenler.

Night Forever adını taşıyan demo kaydı tamamı enstrümantal 8 parçadan oluşuyor. 2002 Ağustosunda tam da sonbahara girilirken yayınlanan demo, doğal bir hüzün barındıran mevsimin tüm soyut ögelerini içinde taşıyor sanki. Sonbahara ait ne varsa, albümün giriş şarkısı Night Forever ile beraber gözünüzün önünde birikmeye başlıyor. Intro niteliğinde çok kısa bir şarkı Night Forever, klavyenin etkileyici notalarıyla açılıyor; işittiğiniz, düşüncelerinizi tertipliyor. Akabinde ise inişli çıkışlı, ruh halinize yön verecek 7 şarkı ekleniyor. İkinci şarkı ‘The Love Song’ sanki orta doğu ezgileriyle süslenmiş bir açılışa sahip. En agresif şarkının ‘My Brain Die’ olduğunu görüyoruz, kırılganlığın sebep olduğu istemsiz bir öfke gibi. Albümün kapanış şarkısı ‘The Rain…’ ile beraber en etkileyici şarkılarından biri ‘Ghost’; sert bir romantizm barındırıyor. Şarkı gök gürültüsü ve yağmur sesleri eşliğinde yapıyor kapanışını, gözlerinizi kapattığınızda doğal bir an canlanıyor, fakat yalnızsınız. Albümün en güzel detayı 8 parçada bütünleşiyorsunuz mimarlarının hisleriyle. Verilmek istenen tüm duyguları notalardan söküp alıyorsunuz. Grubun bu demo kaydındaki başarısı, ilk ve son stüdyo albümleri ‘’Seven Steps to Infinity’’nin birçok ünlü metal grubuyla çalışan şirket CD – Maximum etiketiyle  yayınlanmasında etkili bir sebep olarak görülebilir.

 

 

Night Forever şarkı listesi şöyle:

  1. Nıght Fever
  2. The Love Song
  3. Illusıon
  4. My Brain Die
  5. Ghost
  6. Night With Rain II
  7. The Love Song II
  8. The Rain…

Şarkıları buradan dinleyebilirsiniz:

 

Beğen
Beğen Harika Heuheu WOW Olmamış Kızdım!
1

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here