Beğen
Beğen Harika Heuheu WOW Olmamış Kızdım!
21

Sticky Fingaz ve Fredro Starr‘dan oluşan minik bir grup olmasına rağmen isimlerini dergilerde, büyük rap gruplarıyla featlerinde, hiphop ile ilgili köşe yazılarında görmemiz mümkün. Şarkı seçimleri genel olarak sert mizaçlı, sokakları anlatan bir tarza sahip. Ses tonları, flow ve rhymelarıyla ve de beatleriyle bizi kendilerine bağlayan bir müzik büyücüleri adeta.

1988’li yıllarda New York’ta kurulan Onyx, birden fazla başarılı albüme imza atmış, hatta bazı filmlerin soundtrackini üstlenmiş ve bu sayede daha fazla kitleye ulaşmış. “Backdafucup” ismi ile 1993 yılında ilk albümlerini çıkarmışlar. Daha sonraları bir çok isimle çalışarak kendilerini tanıtmaya ve kanıtlamaya başlamışlar. Ancak parlama noktası yani dönüm noktası olarak “Judgment Night” filminin sonudtracki için Biohazard’la birlikte yaptıkları Judgment Night parçasıyla olmuştur ki bu en bilinen şarkılarıdır. Şuraya iliştirelim;  Onyx – Judgmend Night

Onyx grubunun kliplerinde genellikle sepya, siyah beyaz rengin hakim olmasının sebebi sokakları, ghetto yerleri anlattıkları ve oraları vurgulamaya çalışmak istemelerindendir. Daha sokakvari bir his yaratmaya çalıştıkları söylenmiş, graffiti ve eski yıkık binalarla bu tarzları desteklenmiştir. Wutang, Dope DOD, Snowgoons ile bir çok başarılı işlere imza atan, hatta Ceza, Önder Şahin ve Rahmi Polat ile aynı şarkıda buluşan Onyx’in “Yaşanan Dram” şarkısını da dinlemek isterseniz şöyle bırakalım; “Yaşanan Dram”

Biz de sizler için oldschool rap tadında yeni tınılar arıyorsanız, Onyx grubunun en çok dinlenen ve sevilen parçalarından bir liste oluşturduk, keyifle dinlemeniz ve enerjinizin zirve yapması temennisi ile!

Beğen
Beğen Harika Heuheu WOW Olmamış Kızdım!
21

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here