Oyunlar insanları eğlendirmenin en basit ve etkili yoludur. Bu oyunlara bir de harika hikayeler eklenince tarafından yenmez bir hal alıyor. Çoğu oyun ön yargıların aksine bize hiçbir kitapta okuyamayacağımız yada hiçbir filmde izleyemeyeceğimiz derinlikte hikayeler sunar bize. Gelin bizi hikayeleri ile büyüleyen oyunlar listemizin ikincisine bir göz atalım. İlk listeye buradan ulaşabilirsiniz.

Brothers : A Tale of Two Sons

Aşırı derin ve dramatik bir hikayeye sahip olan bu oyun bize fedakarlığı ve bunun sonuçlarını çok acı yollar ile anlatıyor. Farklı bir dünyada geçen hikayede annelerini kaybetmiş iki kardeşin hastalanan babalarına ilaç bulmak için tehlikeli bir maceraya atılmasını konu alan oyun yer yer bizi eğlendirip içimizi ısıtırken yer yer bizi göz yaşlarına boğdu.

The Stanley Parable

Yapılan en komik oyunlardan biri olan The Stanley Parable oynarken bizi gülme krizlerine sokan aynı zamanda verdiği mesajlar ve göndermeler ile bize eğlenceli ve düşünceli dakikalar yaşatan nadide oyunlardandır. Oyun her gün aynı ofiste çalışan sıradan beyaz yakalı Stanley’in, bir anlatıcının komutlarına göre hareket edip hikayeye girmesini anlatıyor. Oyunda dilerseniz anlatıcının komutlarına karşı gelip onu çileden çıkarabilirsiniz ve oyunun en eğlenceli dakikalarını yaşayabilirsiniz.

 

Spec Ops The Line

Savaş nedir? Sonuçları nedir? Sorularını irdeleyen oyun klasik bir savaş oyunun aksine savaşın kötü yanlarını anlatıp insanlara oldukça etkili anlar yaşatabiliyor. Öyle ki uzun süre etkisinden çıkamayacağınız bu oyun size unutulmaz bir hikaye sunacaktır.

The Witcher 3: Wild Hunt

Bu oyun hakkında ne kadar konuşsak az. Mükemmel ötesi bir hikaye, aynı güzellikte oynanış ve hepsinden daha iyi grafikleri ile tarihin en iyi oyunlarından birisi olan oyun hakkında 3 gün koşsak azdır. Bu oyunu sevmiyorum diyen insanlar başlarına gelecekler konusunda temkinli olsa iyi olur çünkü aşırı “hard” bir fan kitlesine sahip. En kısa zamanda satın alıp oynamanızı tavsiye ederim çünkü bütün bun anlattıklarıma rağmen fiyatı sadece 59 TL.

 

 

Undertale

Uzun zaman önce insanlar ve canavarlar yer yüzünde barış içinde yaşamaktaydı. Daha sonra bilinmeyen bir sebeple insanlar canavarlara saldırdı ve büyük bir canavar katliamına sebep oldular. Kalan canavarları Hebott dağının derinliklerine hapis eden büyücüler onların oradan çıkamaması için bir kalkan oluşturdu. Günümüze yakın bir tarihte küçük bir çocuk bu dağın derinliklerine düşer ve orada mahsur kalır. Bu noktada başlayan hikaye bize yaşamlarımızı davranışlarımızı ve farklılıkları yüzünden dışladıklarımızı anlatır. Oldukça dokunaklı ve yer yer gözlerimizi dolduran hikayesi ile Undertale yapılan en iyi oyunlar arasında yer alıyor.

 

The Last of Us

Henüz oyunun başında bizi beynimizden vurulmuşa çeviren oyun, bir tür salgın yüzünden zombi benzeri yaratıklara dönüşen insanların ve bu yaratıklara karşı hayatta kalmaya ve bir noktaya ulaşmaya çalışan Joel ve Ellie’nin hikayesini öyle bir açı ile anlatıyor ki oyun bittikten sonra kim iyi kim kötü karar veremeyeceksiniz. Konsolunuz varsa bu oyuna vereceğiniz her kuruşa değecektir, yoksa da en yakın iyi bir yayıncıdan izlemeye başlayın.

God of War

Yakın tarihte dördüncüsü çıkan oyun serisi ile inşaları kendisine hayran bırakmıştır. Tanrılar tarafından ihanete uğrayan Kratos’un intikam hikayesini anlatan oyun son günlerde çıkardığı dördüncü oyunu ile oyunseverlerden aşırı yüksek puanlar alarak adını unutulmazlar arasına soktu.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here