Beğen
Beğen Harika Heuheu WOW Olmamış Kızdım!
31

Birçoğumuzun Dr. Harrison Wells olarak tanıdığı başarılı oyuncu Tom Cavanagh’ı haydi daha yakından tanıyalım.

Tom Cavanagh… Tam adıyla Thomas Patrick Cavanagh. 26 Ekim 1963 Kanada doğumlu. Evli ve 4 çocuk babası. Kanada doğumlu olmasına rağmen küçük yaşlarda babası öğretim üyesi olduğu için Afrika’ya gider. Gana’da bir müddet kalır ve burada kaldığı süre boyunca farklı insanlarla tanışıp farklı yerler görmek Cavanagh’ın hayatını çok etkiler.

Afrika’da kaldığı zamanı anlatırken ”Televizyon ve sinema yoktu belki, ama çizgi roman kitaplarına sahiptim. Ve The Flash benim favorimdi. 8-9 yaşında bir çocuksunuz ve Batman gibi yüksek binalardan atlayamazsınız. Ama hızlı olabilirsiniz.” demiştir. The Flash o zamanlar da gönlünde yer edinmiş.

Küçükken sıtma hastalığına yakalanmış ve kardeşi de yine aynı hastalıktan çok zor günler geçirmiştir. Bu hastalığın Gana’da yaşadığı köyde ve Afrika’nın birçok yerinde çoğu çocuk olmak üzere insanları öldürdüğüne tanık olmuş ve bundan çok etkilenmiş. 2006 yılına gelindiğinde bir arkadaşının bu konu üzerine bir makale yayınlayıp Birleşmiş Milletler destekli “Nothing But Nets” adlı Afrika’daki sıtma hastalarına yardım eden bir site kurulduğunu öğrenmiş ve oraya üye olmuş. Halen de bu üyeliği sürdürmektedir.

Queens Üniversitesi’ni bitirmiş ve 3 ayrı alanda diploması vardır: İngilizce, biyoloji ve öğretmenlik.

Kendisini oyuncu olarak tanısak da hem sunuculuk hem de yönetmenlik yapmıştır. Tiyatroya ise ayrı önem verir. Özellikle müzikallerde çokça yer almıştır. Kendisi halen New York’ta yaşar ve burada yaşamasının sebebi olarak New York’un tiyatroya bürünmüş olmasını söyler.

Ed ve Love Monkey dizilerinde başrol oynamış ve tanınmıştır. Ama asıl popülerliği The Flash dizisinde Dr. Harrison Wells ile yakalar. Dizi setine erken saatlerde set arkadaşı Jesse Martin(Dedektif Joe West) ile birlikte gidermiş. Set aralarında tamamen doğaçlama olarak ikisi dans edip şarkı söylerlermiş. Setin zıpır çocuğu Tom Cavanagh’mış anlaşılan.

Tom Cavanagh hakkında bir diğer ilginç şey ise, eğer bir süper gücü olsa bu, herhangi fiziksel bir çaba sarf etmeden çokça pizza yemek olurmuş. Kendisi tam bir karbonhidrat adammış ve kahveyi çok severmiş. Kendisinde olmasını istediği bir diğer süper güç ise karşısındaki kişiyi kırsa da dürüstçe söylemde bulunmak olurmuş. Karşısındaki insanı kırmak düşüncesi Cavanagh’ı deli eden şeylerden bir tanesiymiş.

Sadece bu kadar da değil. “Mike&Tom Eat Snack” adında yakın arkadaşı Micheal Ian Black ile birlikte oluşturdukları bir podcasti var. Birlikte çokça televizyon programı ve dizide çalışan bu iki arkadaş, sette beraber çalıştıkları zamanlarda öğle yemeklerine gittiklerinde sürekli yemeklerden ve bir şeyler yemekten bahsederlermiş. Bu kadar konuşmanın sonunda da ortaya böyle bir proje ortaya çıkmış.

Sadece dizi, film ve tiyatroyla ilgilenmez. Kendisi aynı zamanda profesyonel bir basketbolcudur. New York City’de yerel takımlarda oynamıştır. Hatta kendisi “The Cavanagh Classic” adında bir basketbol turnuvası organize etmiş. Birçok hayranı, yakın arkadaşı bu turnuvada boy göstermiş. Turnuvanın işleyişi dolayısıyla belli bir miktar para toplanmış ve bu para da yukarıda sözünü ettiğimiz “Nothing But Nets”e bağışlamış. Bu kadar mı? Elbette hayır. Buz hokeyinde de iddialıdır. Ve çok güzel gitar çalar. Sanırız bu muhteşem insan tüm övgüleri almaya hak ediyor.

Hayatı dolu dolu yaşayan bir insan ve bunca şeyi yaparken yaşamaktan, hayattan keyif alan bir insan.

Beğen
Beğen Harika Heuheu WOW Olmamış Kızdım!
31

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here