19 Şubat’a kadar sürecek olan Steam indirimlerinde göz atılması gerektiğini düşündüğümüz dört oyunu sizin için derledik. Listemiz, şu an süren indirimde sırasıyla 35 TL, 20 TL, 15 TL ve 5 TL fiyatları ile satışa sunulan dört farklı oyundan oluşuyor. Hepsi birbirinden keyifli olan bu dört farklı oyunu dilerseniz birlikte inceleyelim.

Hellblade: Senua’s Sacrifice (34,90 TL)

Viking dünyasının tanrıları ile savaşmak eminiz ki kulağa hoş gelen bir fikir. Peki bu fırsatı Steam indirimleri ile yakalamak? Kesinlikle paha biçilemez. Listemizin en pahalı ismi olan Hellblade: Senua’s Sacrifice, gerek görsel kalitesi gerek atmosferi ile oyuncunun gözüne çarpan bir yapım. Hellblade: Senua’s Sacrifice fikir olarak AAA oyunların kalitesine yakın ve cebe uygun bir oyun yaratmak maksadı ile ortaya çıkarılan bir yapım. Kocasını Viking cehenneminden kurtarmaya çalışan Senua adlı karakteri oynadığımız bu oyuna oldukça yoğun uğraş sarf edilmiş. Örnek vermemiz gerekirse, oyun içinde karakterimizin psikolojik problemleri nedeniyle durmadan duyduğu fısıltılar ve sesler, psikiyatrlardan oluşan bir ekibin tecrübelerine dayanarak oyuna eklenmiş. Ayrıca bu keyifli oyunumuzun eski kafalı arcade oyunlarına benzeyen bir yönü de var, oyunda bir bölümde çok kez öldüğünüzde save dosyanız siliniyor. Kulağa biraz can sıkıcı gelse de bu durum oyunumuzun heyecan dozunu artıran bir etmen diyebiliriz. Fakat lineer ilerleyişi ve birbirine benzeyen puzzleları ne yazık ki oyunu bazı kısımlarda tekrara düşürmekte. Yine de göze hoş gelen grafikleri, keyifli dövüş mekanikleri ve gizemli hikayesi ile Hellblade: Senua’s Sacrifice göz atmanız gereken bir oyun.

Steam Kullanıcı Puanı: 9/10

Stardew Valley (19,20 TL)

Steam indirimlerinde her bütçeye uygun dört oyunu sizin için derlediğimiz listemizin bir diğer oyunu, oldukça geniş bir dünyaya ve çeşitliliğe sahip olan bir RPG oyunu, Stardew Valley. Piksel piksel grafikleri, tatlı müzikleri ve içinde birçok farklı türü barındıran yapısı ile oldukça keyifli bir yapım. Üstelik size sunacağı oyun süresi de oldukça dişe dokunur nitelikte. Dedemizden kalan çiftliğin başına geçip yepyeni bir hayata yelken açtığımız bu oyun, bizim dışımızdaki oyunculardan da tam not almış durumda. Şöyle ki, oyun Steam’de satın alıp oynayan oyuncular tarafından 100 üzerinden tam 97 puan almayı başarmış. Eğer biraz huzur bulmak, kırsal hayatın tadını çıkarmak istiyorsanız Stardew Valley kesinlikle şans vermeniz gereken bir yapım. Eh, tabii ki böyle anlatınca oldukça durağan bir oyun canlanmış olmalı kafanızda. Geri kalan tüm şaşırtıcı gelişmeler oyunu edinenlere sürpriz olsun diyoruz.

Steam Kullanıcı Puanı: 10/10

Ori and the Blind Forest: Definitive Edition (15,90 TL)

Listemizin 15 liralık fiyat bandına ait oyunu, Microsoft’un dağıtımcılığını üstlendiği bu keyifli ve uzun isimli platform oyunu olacak. Moon Studios tarafından geliştirilen Ori and the Blind Forest’in, potansiyelinin farkına varan Microsoft tarafından dağıtım hakları satın alındı. Karanlık atmosferinin içerisinde ışıl ışıl parlayan ana karakteri ile oyunumuz bize oldukça keyifli bir görsellik sunuyor. Sorunsuzca işlenen klasik platform mekanikleri ve oyuna özgü mekaniklerin bileşimiyle ortaya oldukça keyifli bir oynanış da çıkarılmış. Genç bir yetimin bu gizemli ormandaki hikayesini işleyen oyunumuz, büyüleyici güzellikteki görselliği ve oynanışı ile kesinlikle kayda değer bir yapım. Steam’deki fiyatının yarı yarıya indirildiği şu günlerde, beğenenler tarafından kesinlikle edinilmesi gerektiğini düşünüyoruz.

Steam Kullanıcı Puanı: 10/10

To The Moon (4,5 TL)

Önceki yazılarımızda çokça bahsettiğimiz bir oyun, To The Moon. 2011 yılında RPGMaker adlı basit oyun yaratma programı ile yaratılan bu keyifli oyunu kesinlikle oynamalısınız. Hikaye odaklı bir oyun olan To The Moon, her oyuncunun listesinde bulunması gereken bir eser. Peki bu oyunu neden bu kadar seviyoruz? Oyunumuz, aşlı bir adamın hayallerini gerçekleştirmek adına hatıralarını yeniden programlamaya çalıştığımız ilginç bir hikaye içeriyor. Bu yaşlı adamın tüm gençlik heyecanlarına, gizemli hayatına, ilginç evliliğine ve tüm hayal kırıklıklarına şahit olduğumuz To The Moon, senaryo anlamında gerçek bir şaheser diyebiliriz. Müzikleri, hikayeyi anlatış tarzı ve oynadıkça benimseyeceğiniz karakterleri ile To The Moon, oyuncuya kusursuz bir dört saat vadediyor. Özellikle fiyatının %75 indirime uğrayarak 4,5 TL civarına indiği şu günlerde kesinlikle edinilmesi gereken bir yapım.

Steam Kullanıcı Puanı: 10/10

Her bütçeye uygun düşecek fiyat aralıklarında dört oyunu da ayrıca inceledik. Oyunu satın alan diğer kullanıcıların Steam’de verdiği puanlara bakılırsa listedeki oyunlarımızın tamamı fazlaca beğenilen oyunlar. Dolayısıyla listedeki hiçbir oyunu diğerlerinin önüne koymaksızın, dört oyunun dördünü de şiddetle tavsiye ediyoruz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here