UYARI: Ürünlerin fiyatları piyasa ortalamasına göre belirlenmiştir.

Hangi türde oyun oynarsanız oynayın, bir noktadan sonra en büyük fark yaratan etmen kullandığınız ekipmanlar ve oyun oynadığınız ortam olacaktır. Bu yazıda sizin için her bütçeye uygun oyuncu farelerini derledik, umarız ürünlerin arasından beğendikleriniz olacaktır.

Everest SGM-X7 PRO – 60 TL

Oyuncu fareleri alanında fiyat/performans ürünleri üreten Everest, SGM-X7 PRO adlı oyuncu faresiyle giriş segmenti fare arayan kullanıcılara hitap ediyor. Sağ elli kullanıcılar için tasarlanan Everest SGM-X7 PRO’nun sol yüzünde bulunan üç adet programlanabilir tuş bulunuyor. 4800 DPI’a kadar hassasiyet desteği sunan Everest SGM-X7 PRO’nun üzerinde bulunan DPI tuşu ile hassasiyet modunu da değiştirebiliyorsunuz. MOBA oyuncuları için de, FPS oyuncuları için de fena bir tercih sayılmaz.

Logitech G300s – 100 TL

 

Giriş segmentinin en popüler ürünlerinden biri olan G300s, 100 TL civarındaki fiyatıyla oldukça göze çarpan bir oyuncu faresi oluyor. Programlanabilir tuşları sol ve sağ kliklerinin köşesinde bulunan G300s, bu özelliği ile hem sağ elli hem de sol elli kullanıcılar için mantıklı bir tercih. Aynı zamanda tekerleğin hemen önünde bulunan iki programlanabilir tuş daha içeren G300s, makro seven kullanıcılar için tasarlanmış gibi görünüyor. Hassasiyet konusunda 2500 DPI’lık performansıyla biraz zayıf bir performans gösterse de, malzeme kalitesi ve makro tuşlarıyla diğer rakiplerinin bir adım önünde diyebiliriz.

SteelSeries Rival 110 – 150 TL

Orta segment oyuncu farelerine biraz daha yaklaşırken karşımıza epey dikkate şayan bir ürün çıkıyor. SteelSeries Rival 110 gerek malzeme kalitesiyle gerekse 7200 DPI’a kadar hassasiyet desteği sunan optik sensörüyle dikkat çekici bir ürün. 30 milyonluk sağ ve sol klik ömrüne sahip olan faremiz oldukça dayanıklı bir ürün. Aynı zamanda 16.8 milyonluk RGB ışıklandırma desteği ile masanıza renk katacağı aşikar. SteelSeries Rival 110, bu fiyat aralığının en sağlam ürünü diyebiliriz.

HyperX Pulsefire FPS Mouse – 175 TL

Ben sağlam bir FPS oyuncusuyum diyorsanız, HyperX Pulsefire sizin için tasarlanan bir oyuncu faresi. 96 gramlık ağırlığı ile hafif diyebileceğimiz bir mouse olan HyperX Pulsefire, düşük hassasiyette oynayan oyunculara hitap ediyor diyebiliriz. 4 farklı hassasiyet modu arasından dilediğinizi seçebildiğiniz bu farenin taban hassasiyeti de 400 DPI olarak belirlenmiş. Omron switch kullanan bu oyuncu faresi oldukça dayanıklı olsa da kullandığı plastik malzemeyi bir dezavantaj olarak hanesine yazıyoruz.

Logitech G402 Hyperion Fury – 240 TL

Orta segmentin en yakışıklı farelerinden biri karşınızda, Logitech G402 Hyperion Fury. Ne karizmatik bir isim değil mi? Üzerinde tam 8 programlanabilir tuşu olan bu fare, makro seven oyuncular için kusursuz bir tasarıma sahip. Sağ elli kullanıcılar için tasarlanan bu fare ele oldukça iyi oturan bir yapıda ve ideal bir ağırlığa sahip diyebiliriz. 4000 DPI’a kadar hassasiyet desteği sunan bu fare üç farklı ayarlanabilir hassasiyet modu içeriyor. Farenin tek dezavantajı olarak plastik malzeme kullanılmasını ve ayarlanabilir ışıklandırma bulunmamasını yazabiliriz.

Asus ROG Pugio Aura – 320 TL

Hem sağ elli hem de sol elli kullanıcılar için uygun bir tasarıma sahip olan Asus ROG Pugio Aura’nın iki tarafında da ikişer programlanabilir tuş bulunuyor. Oldukça göze çarpan bir tasarıma sahip olan Asus ROG Pugio Aura’nın sırt kısmında bulunan LED ışıklandırması tam 16.8 milyonluk bir renk desteği sunarken, göze de oldukça hoş geliyor. Farenin 7200 DPI’a kadar hassasiyet desteği sunuyor olması da farklı türlerde oyun oynayan oyuncular için büyük bir avantaj. Omron switch kullanılan fare tam 40 milyon tıklamaya kadar dayanabiliyor. Kendi fiyat aralığının en iddialı ürünlerinden biri diyebiliriz.

SteelSeries Rival 600 – 400 TL

İnceleyeceğimiz son mouse olan Rival 600, tam anlamıyla bir amiral gemisi. Lastik malzemeyle kaplanan dış kasası, ayarlanabilir ağırlık sistemi, tam 12000 DPI’a kadar destek sunan TrueMove 3+ optik sensörü ile kusursuz bir oyuncu faresi niteliğinde. Sağ elini kullanan oyuncular için tasarlanan bu farenin sol kısmında üç adet programlanabilir tuş bulunuyor, bunun dışında iki farklı hassasiyet modu arasında geçiş sağlayan bir DPI tuşu da farenin üstünde yer alıyor. 16,8 milyonluk renk desteğine sahip olan bu fare, tam 60 milyon tıklamaya kadar da dayanıklılığa sahip.

BONUS: MousePad Önerimiz!

İyi bir oyuncu faresinden maksimum verim almanız için iyi bir mousepad’e de ihtiyacınız olacaktır. Wannagate ekibinin size tavsiye ettiği mousepad, SteelSeries QcK Mass Mousepad olacak. Aşağı yukarı 60 liralık bir fiyat bandında bulunan bu mousepad oldukça dayanıklı ve konforlu bir malzemeden üretilmiş. Farkı siz de anlayacaksınız!

Böylece bu ekipman öneri listemizin sonuna geldik. Bir sonraki önerilerimizde görüşmek üzere!

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here