Beğen
Beğen Harika Heuheu WOW Olmamış Kızdım!

Asıl ismi Tim Bergling olan İsveçli DJ, aynı zamanda prodüktör Avicii’yi 20 Nisan 2018 Cuma günü, henüz 28 yaşında iken uğurladık ebedi yolculuğuna.

Elektronik müziğin yükselişe geçtiği son dönemde dj’lerin isimlerini sıkça duyar olduk, Avicii ise bunca isim arasında aradan sıyrılmayı başararak başarısını gözler önüne serdi diyebiliriz. Gerek Nina Simone’dan bayıla bayıla dinlediğimiz Feeling Good gibi popüler parçalara yaptığı remixler ile, gerek ise orijinal parçaları ile müzikal dehasını büyük bir ustalık ile kanıtlamayı başardı bizlere. Belki de müziğe çok küçük yaşta merak salmasının da getirdiği avantaj ile genç yaşına rağmen dünyanın en iyi dj’leri arasında yer buldu kendine, DJ Mag Top 100 sıralamasında iki yıl üst üste ilk 10’a girmeyi başardı (2010-3.sıra/2011-6.sıra). Dünyanın birçok yerinde sergilediği performanslarla çok büyük kitlelere ulaşan sevilen dj, 2012 yılında ülkemizde de oldukça keyifli bir performansa imza atmıştı.

Ölüm nedeni henüz açıklanmayan Avicii, birkaç yıldır çeşitli sağlık sorunları ile de uğraşıyordu aslında. Bunun akabinde performans sergilemeyi bırakarak çalışmalarına müziğin kalbinin asıl attığı yerde, stüdyoda devam etme kararı aldı ve bu kararı da kendi internet sitesinde şöyle küçük bir not ile hayranlarına duyurdu:

Akıllarda birçok soru işareti bırakan bu ölümün ardından andığımız Bergling’i bu denli erken kaybetmese idik bize tattırabileceği kim bilir nasıl müzikal zevkler ortaya çıkacaktı, meraklanmadan edemiyor insan. Ne yazık ki geride kalanlar ile yetinmek zorunda kalacağız.

Sizler için Avicii’nin oldukça keyifli parçalarından oluşan, ancak onu andığımız için dinlerken küçük bir burukluk hissetmeden de edemeyeceğiniz parçalarından oluşan küçük bir liste hazırladık.

Işıklar içinde uyu Bergling!

  1. Wake Me Up
  2. Lonely Together ft. Rita Ora
  3. Waiting For Love
  4. Addicted To You
  5. The Nights
  6. Hey Brother
  7. I Could Be The One (Nicktim)
  8. The Days
  9. You Make Me
  10. Ten More Days

Kaynak: http://www.avicii.com , https://aviciitruestories.com , https://www.last.fm/tr/music/Aviciihttps://www.wannart.com/isvecli-dj-avicii-hayatini-kaybetti

Beğen
Beğen Harika Heuheu WOW Olmamış Kızdım!

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here