Kılıktan kılığa giren ve girdiği her kılığın kendine yakışmasını sağlayan Helena B. Carter’ın oynadığı birbirinden renkli ve iyi de olsa kötü de olsa sempatik karakterleri sizler için derledik.

1) Bellatrix Lestrange – Harry Potter Serisi

Sihir dünyasında Voldemort’a en sadık olan Ölüm Yiyenlerden biri olan Bellatrix, Azkaban Hapishanesi’nden kurtulduktan sonra tekrar lordunun yanına dönmüş ve Harry Potter’a karşı onunla birlikte savaşmıştır.

2) Marla Singer – Fight Club

Yılların eskitemediği kült film Fight Club’ın biricik Marla’sı umursamaz, beleşçi, bencil ve bir bakımdan hastalıklıdır. Jack’in tanıştığı anda nefret ettiği ancak elde etmek için öldüğü kadındır.

3) Red Queen – Alice In Wonderland

Wonderland’in kraliçesi Red Queen, kendi zevkleri doğrultusunda her şeyi yapmaya hazır ve başkalarını asla umursamayan bir karakterdir. Ablasıyla yaşadığı olay ve ona karşı olan nefreti sonucu şımarık bir çocuktan öteye gidemez.

4) Mrs. Lovett –  Sweeney Todd: The Demon Barber of Fleet Street

İntikam peşinde olan Sweeney Todd’un yanında olan ve ona yardım eden Mrs. Lovett, Todd’un kurbanlarından etli turtalar yapar. Yaptıklarıyla ilgili hiçbir pişmanlık duymamasına rağmen, karakteri çok derinlerde iyi kalpli ve yufka yüreklidir.

5) Fairy Godmother – Cinderella

Bildiğimiz Cinderella masallarının yeniden çekimi olan filmde Fairy Godmother, Cinderella’nın baloya gidip prensle tanışma hayalini gerçekleştirmesine yardım eden peridir.

6) Red Harrington – Lone Ranger

İntikam arayışı içindeki Red, kaosun içinde yer almayı seven ve bundan büyük bir mutluluk duyan bir karakter. Lone Ranger ve Tonto’ya yardım ederken aynı zamanda sebep oldukları bütün karışıklığı gülümseyerek izliyor.

 

 

 

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here